Lucky Luke i Smerfy - kolejne albumy w kwietniu! [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Po wydanych w lutym albumach Lucky Luke'a było widać, że Egmont zaczyna coś zmieniać z kolejnością wydawania serii. Zamiast jednego albumu napisanego przez Goscinny'ego wydanego w Polsce kilkanaście lat temu i jednego stworzonego w późniejszym okresie, pojawiły się dwa późniejsze albumy - Alibi i Pony Express
W kwietniu nastąpi kolejna zmiana, ponieważ oprócz albumu stworzonego po śmierci Goscinny'ego, czyli Daltonowie tracą pamięć, pojawi się tom z początku serii - Szyny na prerii, 9. album cyklu, który w Polsce po raz pierwszy był wydany 9 lat temu w wydaniu zbiorczym. Jest to pierwszy album w nowej edycji, który będzie przedrukiem wydania w mniejszym formacie. Czy to oznacza, że w kolejnych miesiącach Egmont wznowi kolejne albumy, które niegdyś ukazały się w małoformatowej wersji? Mam nadzieję, że tak.
Poza tym w kwietniu do sprzedaży trafi album ze Smerfami autorstwa Peyo - Smerfolimpiada (pisaliśmy o tym), a także kolejny album reedycji klasycznego komiksu Szarloty Pawel Jonka, Jonek i Kleks pt. Szalony wynalazek i inne opowieści, tym razem zawierający krótkie opowieści.
źródło ilustracji: egmont.pl

Komentarze

 1. Kiedy się dowiedziałem, że w lutym wyjdą oba "po-Goscinne" albumy, to myślałem, że w następnym będą oba "Goscinne". Kiedy zaś dowiedziałem się, że wyjdzie "Daltonowie tracą pamięć", to pomyślałem, że w jednym miesiącu wydadzą oba niewydane w Polsce, żeby w następnym były oba wydane (ciekawe, co zrobią z "Narzeczoną Lucky Luke'a"?).

  Tak sobie myślałem, że najlepszą opcją byłoby, gdyby najpierw "wykończyli" albumy Goscinnego, które wyszły w dużym formacie, potem zacząć wydawać albumy samodzielnie stworzone przez Morrisa i potem albumy, które pojawiły się w "lilipucich" integralach. Mam nadzieję, że najpierw wydadzą "Hors-la-loi - Wyjęci spod prawa, a potem "Kuzyni Daltonów".

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O co ci chodzi z tym Kleszczem Anonimowy?

   Usuń
  2. Zawsze się tak podpisuję.

   -Kleszcz-

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)