Kaczor Donald 2018-03 - skład - Midthun, Mota i Van Horn

Dziś do sprzedaży trafił kolejny numer Kaczora Donalda, który zawiera kilka ciekawych komiksów. Na pewno najciekawiej zapowiada się komiks z powrotem Hoki i Poki (uczennic Magiki), ale to niejedyna interesująca historyjka, która pojawiła się w 980. numerze pisma.

- Okładka
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Szkoła magii - scen. Byron Erickson, rys. Carlos Mota - 10 stron
- Klątwa Doliny Węży - rys. Noel Van Horn - 10 stron
- Wyrazić siebie - 1 stron
- Szkopuł i diament - 1 strona - komiks z serii Zagadki Daisy
- Kolega ze szkolnych lat - rys. Arild Midthun - 10 stron
- Kurier Kaczogrodzki nr 80 - 1 strona

Wiedziałem. Wiedziałem. Nie może być idealnie. W numerze pojawił się komiks-zagadka, który nawiązuje do innej historyjki, w Polsce jeszcze niewydanej. Na szczęście tym razem aż tak nie czuć, że historyjka jest częścią większej całości.
Warto też zauważyć, że komiks Midthuna z Daisy należy do serii Wynalazcy, serii wydawanej u nas kompletnie niechronologicznie od 2014 roku. Na szczęście poszczególne komiksy z serii (oprócz ostatniego, u nas wydanego 3 lata temu) nie mają ze sobą nic wspólnego i są zwykle utrzymane na wysokim poziomie.
Na plus - komiks z Hoką i Poką autorstwa Ericksona i Moty. Dwa wcześniejsze komiksy o uczennicach Magiki pojawiły się w Polsce w 2010 roku i w 2013. Jak dla mnie jest to jedna z najmilszych niespodzianek w KD w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
Kolejny numer pisma pojawi się w kioskach 20 marca, a w środku zostanie opublikowany m.in. komiks Rodriquesa Nie ma bata na skrzata (znakomite rysunki) oraz kolejna historia Midthuna pt. Wielkie orzeźwienie. Okładką będzie ilustracja nawiązująca do komiksu wydanego w KD prawie rok temu...
źródło ilustracji: materiały własne
 

Komentarze

  1. Z tymi okładkami płyną :) Obecną okładka nawiązuje do komiksu, którego w Polsce nigdy nie było, kolejna do komiksu który był dawno temu... Tak serio jestem ciekaw jak wygląda dobór komiksów i okładek w polskim Egmoncie. Czy udało się w końcu nawiązać kontakt z panią Radziszewska?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela