Casty tworzy disnejowską parodię "Martin Mystere"

Włoskie Topolino słynie z różnorakich disnejowskich parodii, niegdyś głównie były parodiowane książki, a obecnie coraz więcej pojawia się parodii filmów czy nawet komiksów. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o parodii Corto Maltese, a ostatnio w piśmie pojawiło się parę parodii komiksów wydawnictwa Sergio Bonelli, słynnego z produkcji czarno-białych, pulpowych komiksów.
Parodię, która pojawi się za 2 tygodnie w Topolino, napisze i narysuje Casty, czyli obecnie najpopularniejszy i najlepszy twórca komiksów z Mikim. Zapowiedź pojawiła się na Facebooku, komiks będzie nosił tytuł Mickey Mystere and Orobomis, a będzie parodią serii Martin Mystere. Choć zapowiedź pojawiła się po angielsku, to komiks na razie pojawi się tylko po włosku pod tytułem Topin Mystere.
A to niejedyna parodia komiksów Sergio Bonelli Editore, która pojawiła się w ostatnim czasie we Włoszech. Rychu wystąpił w parodii komiksu Tex Willer jako Bum Willer, Miki stał się Dylanem Topem, czyli disnejowską wersją Dylana Doga w świetnie odebranym komiksie Faraciego i Mottury. Ostatnio został wydany też komiks z Ciccio Neverem, parodia Nathana Nevera z Gęgulem w roli głównej.
Czy którykolwiek z wymienionych komiksów pojawi się w Polsce? Trudno powiedzieć, ale zawsze jest szansa, że pojawią się w którymś tomie Giganta Poleca.
źródło ilustracji: Facebook, Inducks

Komentarze

 1. Ja się zastanawiam czy kiedyś wydadzą u nas tę parodię, wygląda bardzo obiecująco :D

  https://inducks.org/story.php?c=I+TL+3146-1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewien Liliputowy autor cały czas mi o tym komiksie wspomina.
   Co ja mam powiedzieć? To jest na tyle ciekawy komiks, że nawet widziałbym go jako osobne wydanie (może przez to więcej fanów "Asteriksa" by się skusiło).

   Usuń
  2. Muszą to wydać KONIECZNIE! A tak przy okazji, to kiedyś jeden numer KD miał okładkę z Mikim w stroju Asteriksa i Goofim w stroju Obeliksa.

   -Kleszcz-

   Usuń
  3. Mam ten numer, ale niestety nie ma w środku tego komiksu

   Usuń
  4. Bo ten KD został wydrukowany z 10 lat temu, a komiks Ziche ma bodajże 2 lata.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru