Kaczor Donald 2018-02 - skład - BARKS, Rodriques i Miguel

20 miesięcy polscy fani komiksów Disneya musieli czekać na kolejny nowy komiks Barksa, ale w końcu się doczekali. W dzisiejszym KD pojawiły się dwa komiksy Barksa w tym jeden premierowy! A to niejedyna dobra wiadomość, która płynie z dzisiejszego numeru Kaczora Donalda. Oto skład numeru:

- Okładka
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Leć, Donald, leć - 12 stron
- Gwiezdne złoto - rys. Rodriques - 5 stron
- Ach śpij, wujaszku - scen. i rys. Carl Barks - 1 strona - komiks był już w KD 1995-02 jako Bezsenność
- Łagodny jak lew - rys. Carl Barks - 6 stron
- Zaginiony w śniegu - 8 stron
- Kurier Kaczogrodzki nr 80 - 1 strona

Nowy rok, nowy Kaczor Donald - można byłoby tak stwierdzić. Przez cały poprzedni rok w Polsce ukazał się tylko jeden komiks Barksa i to wydany wcześniej w Polsce już w dwa razy, a tu taka miła niespodzianka na początek - premierowy komiks Barksa z Daisy i Donaldem. Może w końcu doczekamy się KD pełnego dobrych komiksów Disneya.
Na szczęście reszta numeru nie wygląda źle. Cieszy komiks z Donaldem i Sknerusem Rodriquesa, natomiast Leć, Donald, leć eksploruje tematykę skoków narciarskich co zawsze mnie cieszy. Co więcej mogę powiedzieć - lećcie do kiosku po nowy numer i trzymajcie kciuki by kolejne nie były gorsze.
A wygląda, że kolejne numery też będą bardzo dobre. 16 lutego do sprzedaży trafi kolejny numer, a w nim Szkoła magii Ericksona i Moty, trzeci komiks z uczennicami Magiki - Hoką i Poką (już myślałem, że się w Polsce nie pojawi), a także historia Noela Van Horna z Sknerusem i Donaldem Klątwa jaskini węży.
źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Fakt, bardzo dobry numer. Jakoś od dawna taki, gdzie czuć klimacik i jest ciekawie. Oby więcej takich skoro pisemko ukazuje się tak rzadko. (Tomek)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie! Chociaż z drugiej strony ktoś pisał, że KD w Polsce może publikować tylko komiksy, które ukazały się w Danii na przestrzeni ostatnich dwóch lat, a ten Barks pojawił się w Skandynawii w styczniu. Ale i tak fajnie. Tylko szkoda że KD ukazuje się tak rzadko... Cały czas się zastanawiam czy jesteśmy w stanie zrobić coś by to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Częstotliwość? Nie sądzę. Szczególnie, że sprzedaż jest taka se.
   Ale bardzo, bardzo bym chciał by pismo miało co najmniej te 16 stron więcej.
   I cały czas liczę, że jeżeli pojawi się magazyn "Kacze Opowieści" to będzie on wydawany dodatkowo, a nie w zamian KD.

   Usuń
  2. Ale co ma dać nowe pismo na chwilę, skoro mamy stare z jakąś historią. Nie ma sensu na siłę wciskać drugie pismo, bo tym sposobem będziemy mieli dwa byle jakie. Trzeba walczyć o KD. Jaką była sprzedaż jak pismo było dwutygodnikiem albo tygodnikiem?

   Usuń
 3. A ja nie, bo kreska z nowych "Kaczych Opowieści" jest wręcz obrzydliwa. Niektóre postacie grosteskowo archaiczne (np: Sknerus), a inne do granic przesady unowocześnione (np: Hyzio, Dyzio, Zyzio). Dla mnie to wręcz odrzucające i samorzutnie stawiające kaczki dużo niżej od współczesnych innych produkcji. A znając bylejactwo redakcji to będzie w formie "coś za coś" albo jeszcze bardziej oleją "Kaczora Donalda". A 1000 numeru pisma będziemy jeszcze niedługo długo wypatrywać i pewnie dadzą jakieś 2 hasełka i 2-4 strony "niusów" i tyle. A gdzie plakaty okolicznościowe, grubość większa (podwójne numery to już melodia przeszłości..) Można wymieniać długo co MOŻNA by zrobić ale redakcja nie raczy nawet pomyśleć nad ulepszeniem i pisma i zwiększeniem jego atrakcyjności (a co za tym idzie i zysków dla firmy).Ale mam nadzieję, że mimo wszystko będzie okej, przynajmniej dobrze, że są ostatnie bastiony fanów kaczych komiksów jak ten blog. :) Pozdrawiam, Tomek.

  OdpowiedzUsuń
 4. A w ogóle duży plus za to że w dziale "Zawsze śmieszne" jest klasyczny pasek gazetowy! Numer bardzo na plus

  OdpowiedzUsuń
 5. I jeszcze pytanie : jak to, że z jednej strony redakcja i Egmont nie ogarnia, a z drugiej potrafią zrobić numer z dwoma Barksami? To zależy od naczelnej? To znaczy że ona zdaje sobie sprawę kim jest Barks. Dlaczego tak rzadko? Czy udało się z nią nawiązać kontakt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem wiele razy nawiązań kontakt z redakcją (tzn. od zmiany redaktora) i niestety wszystkie maile pozostają bez odpowiedzi. A szkoda. Bo naprawdę, za darmo, mógłbym doradzać w wyborze komiksów do KD czy też mógłbym napisać kilka rad co warto wydawać, a nie (i mówi to osoba, która nie tylko zna się na komiksach Disneya, ale ogólnie na czasopismach dziecięcych).

   Odnośnie częstotliwości KD - nie widzę szans na powrót do dwutygodnika.

   Odnośnie KO i KD. A ja jednak lubię nowe "Kacze Opowieści" i zrobiłbym tak. Co 4 tygodnie "Kaczor Donald", co 4 tygodnie "Kacze Opowieści" (na zmianę), jedno pismo promuje drugie pismo, drugie promuje pierwsze i bym zobaczył co by się z tego urodziło. Bo według mnie wówczas marka KD pomogłaby nowemu pismu, a szał związany z nowym serialem po części wpłynąłby korzystnie na KD.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar