Dark Horse będzie wydawało komiksy Disneya!

Wczoraj pojawiła się informacja, że amerykańskie wydawnictwo Dark Horse, znane m.in. z publikacji serii takich jak Usagi Yojimbo czy Hellboy, a niegdyś z wydawania komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen, od lata tego roku będzie wydawało komiksy Disneya.
Pierwszym zapowiedzianym tytułem jest Disney Frozen, czyli 3-zeszytowa miniseria zawierająca opowieści związane z filmem Kraina lodu. Scenarzystą serii będzie Joe Caramagna, scenarzysta serii DuckTales wydawanej przez IDW. Za rysunki będzie odpowiadać Kawaii Creative Studio, znane z wielu komiksów nawiązujących do filmów Disneya.
Zapowiedziana wczoraj seria nie będzie jedynym komiksem Disneya planowanym przez Dark Horse. Wydawnictwo planuje wydać więcej komiksów Disneya, lecz ich tytuły zostaną ujawnione w kolejnych miesiącach. Tytuły z klasycznymi postaciami prawdopodobnie nadal będą wydawane przez IDW oraz Fantagraphics.
Biorąc pod uwagę, że poprzednia seria związana z Krainą lodu była wydawana przez wydawnictwo Joe Books, obecnie kontynuujące jedynie serię Disney Princess, można spodziewać się, że kolejne tytuły Dark Horse'a będą kontynuacjami serii wydawanych przez Joe Books. Czyżby oznaczało to (kolejny) powrót serii Darkwing Duck Sparrowa i Silvaniego? Mam nadzieję, że tak.
Źródło ilustracji: diskingdom.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela