Gigant Poleca 210 "Ocean tajemnic" - od dziś w sprzedaży

Do kiosków, a także do kilkunastu sklepów internetowych trafił pierwszy w tym roku Gigant Poleca. Ocean tajemnic zawiera 7 historyjek, z czego jedna, najdłuższa składa się aż z 117 stron. Jest to jednocześnie najdłuższy wydany w Polsce komiks z Superkwękiem w roli głównej.

- Okładka
- Zimo, wróć! - 35 stron
- Astronom amator - 1 strona
- Moda na serial - scen. i rys. Casty  -  38 stron
- W niewłasnym domu - 20 stron
- Musi być zimno - 12 stron
- Orzeł i morze - 117 stron
- Z garażu starego kaczora - rys. Luciano Gatto - 27 strony

Oprócz komiksu z Superkwękiem warto zauważyć, że w tomie pojawił się kolejny komiks Casty'ego, świetnego włoskiego twórcy komiksów z Mikim. Tym razem jego historia opowiada o Mikim i Mortimerze piszącym scenariusze do serialu policyjnego. Mam nadzieję, że ta historia będzie tak dobra jak na to wygląda. Oprócz tego w tomie można też m.in. znaleźć historie Gatto czy Fecchiego.
Pierwszy numer w roku oznacza też początek nowego grzbietu. Tym razem na grzbiecie pojawi się ilustracja z 11. rozdziału ŻiCSM Rosy.
Kolejny tom Giganta Poleca trafi do sprzedaży 28 marca. O Wielkim wybuchu (okładka) napiszemy więcej za 2-3 dni. Z pierwszych informacji wynika, że w tomie pojawi się jakiś długi, kilkudziesięciostronicowy komiks.

źródło ilustracji:egmont.pl

Komentarze

 1. Fajny, ciekawy numer. W ostatnim komiksie bardzo podobał mi się pomysł odnośnie tych wszystkich wehikułów Sknerusa.. i dla większych znawców miło pewnie się wspomina pojazdy nawiązujące do starszych przygód (latająca krowa jak szukali sztab Bykonów i Szympanoidów, czy Gekon, używany do przemieszczania się w górach Mantu-Mantu gdzie z kolei celem była makromoneta).
  Dobrze, że pokazano też dosadnie tępe zachowania "dzisiejszej młodzieży" w komiksie z Mikim. Ogólnie numer ciekawy i co ważne historyjki był różne, co pozwalało na ciekawą lekturę. Oby więcej takich numerów (chociaż osobiście uważam, że tomów, gdzie są same kiepskie komiksy jest dosłownie parę), niebawem zacny "Mamut" więc przyszłość maluje sie w ciekawych barwach. Pozdrawiam, Tomek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie: czemu nie dokończono poprzedniej serii? wyszło tylko 6 na 13 tomów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden obrazek = jeden rocznik.
   Od tamtego roku Gigant Poleca jest dwumiesięcznikiem, więc obrazek składał się z 6, a nie z 13 tomów.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!