Nowe "Kacze Opowieści" - dwie nowe krótkometrażówki, polska obsada i zwiastun po polsku

Disney udostępnił kolejne dwie krótkometrażówki reklamujące nowe Kacze Opowieści. Tym razem głównymi bohaterami są Sknerus oraz Hyzio.
Przypominam, że już w nocy pojawił się filmik z Donaldem z okazji jego urodzin.
Po krótkometrażówkach widać, że twórcy serialu są fanami komiksów. W filmiku z Donaldem da się zauważyć obraz z rodzicami Sknerusa: Fergusem i Kaczencją, a w materiale z Dyziem logo Młodych Skautów przypominające te z komiksów Rosy.
Kilka godzin temu na Disney Channel, XD i Junior został wyemitowany zwiastun po polsku. W dość słabej jakości możecie do zobaczyć na naszym fanpage'u. Jednak najważniejsza jest informacja o polskiej obsadzie zwiastuna.
Sknerusa zdubbingował Marek Robaczewski (syn Eugeniusza Robaczewskiego, który dubbingował Sknerusa w starym dubbingu KO), Donalda jak zwykle Jarosław Boberek, a Tasię Magdalena Krylik (tak samo jak w nowym dubbingu KO). Siostrzeńców zdubbingowali Mateusz Weber (Dyzio), Sebastian Machalski (Hyzio) oraz Maksymilian Michasiów (Zyzio).
Natomiast na Youtube polski Disney opublikował jedynie zwiastun z Donaldem nie posiadający dialogów.

Komentarze

 1. Często tłumacze się mylą...Od początków mojego kaczkofaństwa rozróźniałem braci, będąc po prostu konsekwentnym z podanymi najczęściej imionami. Hyzio ZAWSZE miał niebieską czapkę i bywał bardzo rzadko mylony, Dyzio- czerwoną, a Zyzio zieloną. Jestem tego pewny, dlatego to Zyzio występuje ze Sknerusem. Fajnie, że są kaczki, ale niektóre narysowane jakoś zupełnie inaczej, co mi się niezbyt podoba. Tak więc to jako poprawka + moje zdanie na temat nowych Kaczych Opowieści. Miejmy nadzieję, że dzieciaki pozwolą sobie MIEĆ dzieciństwo, a nie komputery od rana do wieczora.. Pozdrawiam, Tomek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm... z tego co wiem jest troszkę inaczej. Hyzio ma czerwoną czapkę, Dyzio niebieską, a Zyzio zieloną.
   Zarówno w "Kaczych Opowieściach" z lat 80., jak i w komiksach które sprawdziłem tak jest.
   W podanych wyżej filmikach: w pierwszym występuje Sknerus oraz Zyzio, a w drugim (zgodnie z tytułem) Dyzio.

   Usuń
  2. Cóż, ja sie trzymam tego co od 1997 i wcześniej czytałem. Może nie mam racji, siła przyzwyczajenia. W każdym razie zdecydowanie za bardzo (wg. mnie) postaci niektóre z filmu różnią się od tych z komiksów. (Tomek)

   Usuń
  3. AA I ciekaw jestem cóż szykuje się dla nas, fanów "Gigantów". Enigmatycznie, ale jednak taki wpis pojawił kilka dni temu się na stronie fb "Komiksy GIGANT": "A już wkrótce... superniespodzianka dla fanów Giganta! :)". Mnie osobiście pasowałby jakiś plakat..stare dobre czasy i byłoby czym ścianę ozdobić. Cóż to może być? :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)