"Topo Maltese" - disnejowska parodia "Corto Maltese" autorstwa Cavazzano

W najnowszym numerze włoskiego tygodnika Topolino [Myszka Miki] pojawiła się disnejowska parodia jednego z najsłynniejszych włoskich komiksów - Corto Maltese, serii autorstwa Hugo Pratta opowiadającej o przygodach marynarza-awanturnika. Seria częściowo została wydana w Polsce, najpierw przez wydawnictwo Post, obecnie serię wydaje Egmont Polska.

[po lewej - pierwsza strona komiksu, po prawej - okładka pisma]

Za stworzenie komiksu Topo Maltese – Una ballata del topo salato (tytuł wprost nawiązuje do pierwszej przygody Corto Matlese - Una ballata del Mare Salate) odpowiedzialni są jedni z najbardziej znanych i cenionych włoskich twórców komiksów Disneya - Bruno Enna i Giorgio Cavazzano. Bruno Enna napisał scenariusze do takich komiksów jak Dracula czy Lo strano caso del Dottor Ratkyll e di Mister Hyde. Natomiast Giorgio Cavazzano ma na koncie rysunki do setek komiksów, z czego w Polsce ukazało się 227 m.in. Kolos z Rodos czy Podmorskie królestwo, jest także autorem disnejowskiej parodii Casablanki.

 [po lewej - ilustracja nawiązująca do komiksu, po prawej - twórca komiksu, Giorgo Cavazzano]

Wydanie komiksu jest powiązane z obchodami 50-lecia tworzenia komiksów Disneya przez Giorgio Cavazzano, a także z 50-leciem serii Corto Maltese. Komiks będzie także promowany na festiwalu Cartoomics, w ramach którego planowane są spotkania z autorami historii.
źródła ilustracji Topolino.it / Facebook - Topolino

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela