Drugi tom "Kajko i Kokosz Nowe Przygody" w sierpniu! [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Wydawnictwo Egmont za pośrednictwem bloga Na plasterki !!! poinformowało, że w sierpniu tego roku ukaże się drugi album antologii Kajko i Kokosz Nowe Przygody. Łamignat Straszliwy tak samo jak pierwszy tom będzie zawierał cztery historyjki opowiadające o pobocznych postaciach znanych z serii Kajko i Kokosz.
Nad komiksami ze Zbójcerzami (Słoń a sprawa zbójecka), Łamignatem (Łamignat Straszliwy) i Milusiem (Instytut Badania Smoków) będą pracowali ci sami autorzy co stworzyli z nimi komiksy w Obłędzie Hegemona, czyli kolejno Maciej Kur z Sławomirem Kiełbusem, Maciej Kur z Piotrem Bednarczykiem oraz Tomasz Samojlik.
Nowością będzie komiks z Mirmiłem i Wojmiłem Pojedynek stworzony przez Macieja Kura i Sławomira Kiełbusa.
Według mnie bardzo dobrze, że pojawi się drugi album Nowych przygód, ponieważ pierwszy mimo kilku mankamentów był naprawdę przyjemnym komiksem. Jednak szkoda, że w drugi album tak samo jak pierwszy będzie zawierał tylko komiksy z drugoplanowymi postaciami. Mam nadzieję, że następną propozycją Egmontu ze świata Kajko i Kokosza będzie pełnometrażowy komiks Macieja Kura i Sławomira Kiełbusa opowiadający o dwóch dzielnych wojach.
Przypominam, że na KAI kilka miesięcy temu pojawiła się recenzja Obłędu Hegemona.
Natomiast kilka dni temu ogłoszono, że trzeci album autorskiej serii Macieja Kura i Piotra Bednarczyka - Lil i Put będzie miał premierę 10 maja.
źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Obłęd Hegemona

Komentarze

  1. Maciej Kur widzę stał się główną ,,scenariuszową" twarzą nowych przygód Kajka i Kokosza ...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka