Majowa kumulacja Egmontu - LIL I PUT, Smerfy x3, Bone [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Maj to od wielu lat jeden z najważniejszych miesięcy w roku dla Egmontu, ponieważ od lat w tym miesiącu odbywają się targi w Warszawie, a Egmont z tej okazji przygotowuje szeroką ofertę nowości. Dziś ogłoszono jakie komiksy pojawią się w maju tego roku.
Po wielu miesiącach oczekiwaniach 10 maja w końcu zostanie wydany 3. album Lila i Puta pt. Czarująca panna młoda autorstwa Macieja Kura i Piotra Bednarczyka. Album będzie zawierał pełnometrażową historię, a nie tak jak poprzednie tomy kilka krótkich historyjek. Oprócz tego pojawi się 3. album innego komiksu wyróżnionego w konkursie im. Janusza Christy, czyli Kubatu.
Na początku maja także zostaną wydane dwa albumy Smerfów - Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha i Smerf Finansista, czyli 15. i 16. album serii, są to dwa ostatnie albumy stworzone przez Peyo. Pewnym zaskoczeniem jest wymieniona w zapowiedzi Smerfy i Wioska Dziewczyn Zakazany Las, czyli pierwszy tom zupełnie nowej serii stworzonej przez Culliforda i Josta. Album zostanie wydany we Francji w tym miesiącu - informacje o komiksie na stronie wydawnictwa Le Lombard.
Fanów Asteriksa na pewno zainteresuje wydana przez Egmont adaptacja 12 prac Asteriksa, czyli jedynego filmu z Asteriksem, który nie powstał na podstawie komiksu. Adaptacja to 80-stronicowa książka z wieloma ilustracjami Alberta Uderzo stworzonymi kilka lat temu. Przykładowe zdjęcia i informacje o albumie na oficjalnej stronie serii.
Natomiast 24 maja Egmont wyda pierwszą z trzech części komiksu Bone - Gnat Jeffa Smitha pt. Dolina, czyli równonoc wiosenna. O komiksie pisaliśmy kilka miesięcy temu. Autor komiksu wzorował się m.in. na dziełach Barksa czy Kelly'ego.
źródło ilustracji: materiały własne, Amazon

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru