Kacza Agencja Informacyjna poleca komiksy na święta

Do świąt zostało już zaledwie kilka dni, ale zostało wystarczająco dużo czasu by zamówić jakiś komiks na świąteczny prezent, szczególnie że niektóre księgarnie internetowe wysyłają zamówienia w dniu jego złożenia. Oto lista kilku komiksów, które szczególnie polecam, a według mnie idealnie sprawdzą się jako prezent.

Życie i czasy Sknerusa McKwacza
O nowym wydaniu ŻiCSM pisałem wiele razy, ale powtórzę kolejny raz. Jest to piękne, 450-stronicowe wydanie jednego z najlepszych komiksów Disneya w historii. Wspaniała epopeja opowiadająca o życiu Sknerusa McKwacza, pełna przygód, wzruszeń i humoru oraz znakomicie narysowana. Nic dziwnego, że komiks zdobył nagrodę Eisnera w 1994 roku za najlepszą historię w odcinkach. Dodatkowo nowe wydanie zawiera kilkadziesiąt stron artykułów oraz okładek autorstwa Rosy. Tom zawiera wszystkie komiksy składające się na pełną historię życia Sknerusa od 1877 do 1947 roku, jest to osobna, niezależna historia.
Szczególnie polecany jako prezent fanom kaczek, obecnym jak i tym, którzy ostatni komiks czytali 20 lat temu.

Tymek i Mistrz 3
Trzeci tom pełnej reedycji serii Leśniaka i Skarżyckiego wyróżnia się na tle poprzednich, że zawiera nie tylko komiksy wydane w Komiksowie, ale też nowe historie. Przygody czarodzieja i jego ucznia nadal są pełne zwariowanych pomysłów, genialnego humoru, łamania czwartej ściany i wielu popkulturalnych nawiązań. Znakomita zabawa dla każdego.
Obecnie w sprzedaży dostępny jest też 2. tom, dodruk 1. jest planowany na przyszły rok. Tomy można czytać niezależnie od siebie.

Gigant Poleca 205 - Dwa duchy i zuchy
Każdy tom Giganta to 250 stron dobrej rozrywki z bohaterami komiksów Disneya, jednak Dwa duchy i zuchy wyróżniają się na tle innych wydanych tomów. W środku zawierają świetny, 93-stronicowy komiks z Mikim - Wyspa skarbów. Jest to stworzona z gigantycznym rozmachem parodia powieści Stevensona, znakomicie narysowana, traktująca pierwowzór na serio, ale w komiksie nie zabrakło też humoru. Jedyną wadą jest format przez który nie można w pełni podziwiać świetnych rysunków.
Inny tegoroczny pocket, który jest na bardzo wysokim poziomie to MegaGiga: Królowie złoci, pełen historii z Sknerusem.

Lil i Put 3 - Czarująca panna młoda
Lil i Put to jeden z najlepszych humorystycznych komiksów jaki powstał w III RP, a trzeci tom to pierwsza pełnometrażowa historia w serii. Jest to doskonała historia o perypetiach dwóch małoludów zawierająca ogromne pokłady humoru, masę świetnych postaci drugoplanowych, a także kilka smaczków dla fanów. Według mnie Lil i Put to komiks, który nie ustępuje frankofońskim komiksom humorystycznych wydawanych obecnie przez Egmont.
Obecnie w sprzedaży znajdują się 3 tomy serii, które można czytać niezależnie od siebie

Niezwykła podróż 1
Jeżeli chcecie wręczyć jako prezent komiks, który łączy przygodę z znakomitymi, wręcz arcygenialnymi rysunkami to tym komiksem będzie Niezwykła podróż. Fajnie napisana opowieść o dwójce kuzynów chcących rozwiązać sprawę tajemniczego zaginięcia. Do tego dochodzi świetnie wykreowany świat w steampunkowym stylu, a także rysunki którymi trudno się nie zachwycić.
Obecnie są dwa pierwsze tomy, koniec pierwszego cyklu pojawi się w trzecim, który zostanie wydany w przyszłym roku.


Ms Marvel 1 - Niezwykła
Dawno tak świeżego supebohaterskiego komiksu nie czytałem jak Ms Marvel. Jest to opowieść o Kamali Khan, nastolatce afgańskiego pochodzenia, która dostaje moce Ms Marvel. Komiks jest nie tylko interesującą opowieścią o nieco wykluczonej nastolatce, ale w zupełnie nowy sposób podchodzi do tematu superbohaterki. Jest to doskonała przygoda, pełna akcji jak i ciekawych postaci, z ciekawym tłem religijnym. Do tego dochodzi spora ilość humoru, a także rysunki, które mojej siostrze przypominają trochę te z Witch.
Obecnie są dostępne 3 tomy serii.

Paper Girls 1
Pozycja, która każdemu miłośnikowi Stranger Things się spodoba. Historia rozgrywa się w latach 80. i opowiada o kilku paper girls (roznosicielkach gazet), które trafiają w centrum dziwnych wydarzeń. Stwory, aura tajemnicy, ludzie w dziwnych kostiumach, urządzenia z przyszłości - czego tutaj nie ma. Są też fajne nawiązania w dialogach (np. do czwartego Star Treka). Polecam od 10 lat wzwyż.
Na razie wyszedł pierwszy tom, drugi i trzeci są planowane na przyszły rok.
Gnat 1 - Dolina, czyli równonoc wiosenna
Listę zacząłem od komiksu Rosy opartym na komiksach Barksa, więc najlepiej jest ją skończyć komiksem, który także sporo zaczerpnął z komiksów Barksa, ale tylko pod względem budowania opowieści, czyli Gnacie. Jest to 1500-stronicowa epopeja będąca doskonałym połączeniem klimatów fantasy z humorem najwyższej jakości. Do tego dochodzą wspaniałe rysunki, które wg specjalistów są połączeniem stylu Barksa z Kellym, dla mnie przypominają znanego z Gigantów Cavazzano. Na dodatek bohaterowie pod względem charakterów bardzo przypominają postaci disnejowskie, co nie jest w tym wypadku wadą, np. Kant Gnat to trochę przerysowana wersja Sknerusa.
Szczególnie komiks polecam fanom komiksów Disneya pełnych humoru. Obecnie w sprzedaży są 2 tomy serii, 3. (ostatni) pojawi się w maju 2018.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka