Kaczor Donald 2017-12 - skład - urodziny Sknerusa i sequel pierwszego komiksu z Kaczencją

Ostatnio redakcja Kaczora Donalda uwielbia zaskakiwać komiksami, które pojawiają się w kolejnych numerach pisma. W listopadowym numerze pisma, poświęconym 70. urodzinom Sknerusa, pojawił się długo oczekiwany przeze mnie komiks, kontynuacja  historyjki o balabu, pierwszego komiksu z Kaczencją.

- Okładka
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Dziura w skarbcu - 12 stron
Wywiad z miliarderem - rys. Flemming Andersen - 5 stron
- (Jak najtaniej) - 1 strona
- Przedostatni osobnik - rys. Wanda Gattino - 14 stron - kontynuacja Ostatniego osobnika z MAM 12
- Kurier Kaczogrodzki nr. 78 - 1 strona

Według mnie listopadowy Kaczor Donalda jak na numer o normalnej objętości i bez wyjątkowych komiksów (typu długi komiks Barksa czy Rosy) wypada naprawdę dobrze. Osobiście cieszę się z dwóch komiksów -  Wywiadu z miliarderem z Kwakerfellerem w roli głównej, który jest ciekawą historią, ponieważ pokazuje konflikt pomiędzy dwoma bogaczami z drugiej strony, dodatkowo na chwilę w nim widzimy 10-letniego Sknerusa oraz Przedostatniego osobnika, czyli kontynuacji pierwszego komiksu z Kaczencją. Dla fanów Sknerusa (a szczególnie wielbicieli komiksów z Kaczencją lub/i Kwakerfellerem) - zakup obowiązkowy.
Do numeru dołączono figurkę z Ligi sprawiedliwości oraz karty UEFA Champions League.
Kolejny numer pisma ukaże się 19 grudnia, a w środku będą co najmniej dwa ciekawe komiksy - Królowa śniegu Snejbjerga i Andersena oraz W biegu na biegun z rysunkami Vicara.
źródło ilustracji: materiały własne 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka