Ultimate Comics planuje wydać "Archiego" Waida - fatalne tłumaczenie i liternictwo! [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Choć komiksy z Archiem wychodzą od 80 lat to dopiero w ostatnim czasie postać stała się znana w Polsce. Stało się to za sprawą serialu Riverdale. Z tego powodu prawie pół roku temu wydawnictwo Fantasmagorie ogłosiło, że wydadzą jedną z najlepszych serii z nastolatkiem z Riverdale - Archie Marka Waida.
Niestety w ostatnich miesiącach szef wydawnictwa Fantasmagorie zamilkł, ostatni komiks wydany przez wydawnictwo wyszedł kilka miesięcy temu, a nowe informacje pojawiają się niezwykle rzadko. Wydawnictwo m.in. nadal nie wydało dawno zapowiadanych Wojowniczych żółwi ninja.
Nagle gruchnęła całkiem nowa informacja. Komiks ukaże się nakładem Ultimate Comics, a pierwszy tom premierę będzie miał na Warsaw Comic-Con odbywającym się 24-26 listopada. Dodatkowo w najbliższej przyszłości ukaże się pierwszy tom serii Riverdale, rozgrywającej się w tym samym uniwersum co serial. Oba komiksy mają kosztować 50 zł.
Jednakże stanowczo odradzam kupowania jakiegokolwiek komiksu planowanego przez Ultimate Comics. Na stronie wydawnictwa opisy każdego z planowanych komiksów są pełne błędów językowych, a przykładowe plansze z pierwszego tomu Archiego (poniżej) wyglądają fatalnie zarówno pod względem tłumaczenia jak i wpisania tekstu w dymki.
Wydawnictwo na fanpage'u napisało, że powyższe plansze zostały zaakceptowane przez Archie Comics. Dodatkowo oznajmiono, że Ultimate Comics ma wyłączność na wydawanie komiksów z Archiem w Polsce.
Jako fan komiksów Archie Comics bardzo się smucę, że polskie wydanie Archiego Marka Waida będzie można nazwać najgorzej wydanym komiksem w Polsce w historii.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Ultimate Comics

Komentarze

 1. Co to za żenada? Dobrze że nie wygrał Barks

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydanie nie ma nic wspólnego z słynnym głosowaniem. To zupełnie inne wydawnictwo. Podobno.

   Usuń
 2. Hahaha co to jest?! :-D Chyba zatrudnili google tłumacz

  OdpowiedzUsuń
 3. Aha, super.. No i co z tymi, co zakupili Archiego od Fantasmagorie? :-\

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzaj maila, od kilku dni odsyłają pieniądze za Archiego

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar