Zapowiedzi Egmontu na 2017: Smerfy, Gnat i polskie komiksy [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Kawa Zombo i Lucky Luke to niejedyne interesujące komiksy humorystyczne, które wyda w tym roku Egmont. Jakie inne ciekawe pozycje na ten rok przygotowało największe polskie wydawnictwo komiksowe? Zajrzyjmy do udostępnionego w piątek katalogu.
W październiku ukaże się 37. album Asteriksa, kolejny autorstwa Jeana-Yvesa Ferriego oraz Didlera Conrada. Nie jest znany jeszcze polski tytuł, lecz oryginalny brzmi Astérix et la Transitalique.
Latem, w sierpniu Egmont wyda drugi tom antologii Kajko i Kokosz: Nowe Przygody. O wydaniu komiksu pisaliśmy miesiąc temu.
We wrześniu czytelników czeka zalew tytułów dla dzieci młodych polskich twórców. We wrześniu ukażą się kontynuacje serii: trzecie albumy Niezłej draki, Drapak! i Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika oraz drugie albumy Krasnoluda Napa oraz Wojtka i Rudego. Poza tym pojawią się cztery serie nominowane w III konkursie im. J. Christy Maja i Minizaury, Pikapidula, Oskar i Fabrycy oraz Tosia.
Egmont także będzie kontynuował nową edycję Smerfów. Pod koniec tego roku wyda dwa albumy stworzone przez następców Peyo: 19. album serii Smerfowanie biżuterii oraz 20. album serii Smerf doktor.
Jedną z obecnie najpopularniejszych serii komiksowych Egmontu jest My Little Pony. Seria nadal będzie wydawana w cyklu tom na kwartał, lecz we wrześniu oprócz 10. tomu serii Przyjaźń to magia ukaże się także 1. tom serii Przyjaciółki na zawsze.
Wydawnictwo także będzie kontynuowało wydawanie serii Sisters: w lipcu ukaże się 7. album, a w grudniu 8.. Na razie we Francji wydano 11 albumów serii.
Jedną z najciekawszych tegorocznych zapowiedzi Egmontu jest Gnat Jeffa Smitha. Egmont wyda 1500-stronicowy komiks w 3 kolorowych albumach. Premiera pierwszego tomu w maju, drugiego we wrześniu, a trzeci ukaże się w 2018 roku.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Wierząc Wikipedii 37. album Asteriksa będzie nazywał się w Polsce "Wyprawa przez Italię"

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak znaleźć na aktualnej stronie zakładkę czasopisma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo Egmont ma nowy adres strony. Od teraz informacje o nowościach są dostępne na
   http://wydawnictwoegmont.pl/

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka