Kaczor Donald 2017-06 - skład - Korhonen, Rodriques + zmiany

Dziś w kioskach w całej Polsce pojawił się nowy numer Kaczora Donalda, który jest jednocześnie wydaniem poświęconym urodzinom Donalda. W środku znajdziemy aż dwa komiksy poświęcone temu wydarzeniu.

- Okładka
- Walka o tlen - rys. Rodriques - 12 stron
- W innym świecie - 10 stro
- Urodzony 9 czerwca - scen. i rys. Kari Korhonen - 10 stron
- Zawsze śmieszne - 1/4 stron
- Kurier Kaczogrodzki nr 71 - 1 strona

Może jestem zbyt wielkim optymistą, ale według mnie redakcja w końcu zauważyła co jest najważniejszym elementem KD - komiksy!
Popatrzcie na okładkę. Jest to pierwsza od prawie 3 lat (KD 2014-25) ilustracja okładkowa, która nawiązuje do zamieszczonego w numerze komiksu. W tym wypadku do komiksu W innym świecie. Dodatkowo na okładce zamieszczono informację o komiksach o urodzinach Donalda pojawiających się w numerze.
Zamieszczone w numerze 3 historie wyglądają interesująco, lecz według mnie najlepszą z nich może się okazać Walka o tlen, która jest niezwykle zjawiskowo narysowana, a fabuła nawiązuje do Pamięci absolutnej.
Dodatkową zachętą do kupna numeru na pewno są prezenty: do wydania dołączono zestaw Lego City 30352, a także karty Lego Ninjago.
Biegnijcie do kiosków po nowego KD, ponieważ warto pokazywać redakcji, że dla nas, czytelników komiksów Disneya, liczą się dobre komiksy. A klocki Lego dołączone do pisma możecie dać młodszemu kuzynowi/siostrzeńcowi/bratankowi/etc. albo sprzedać za parę zł kolekcjonerowi.
Następny numer trafi do sprzedaży 20 czerwca, a w nim pojawi się komiks Vicara z 1977 roku Kosmiczna zabawa. Okładką numeru będzie ta ilustracja co może sugerować że w numerze pojawienie się komiksu Transgaarda i Rodriquesa Secret of the Rainforest. Nie miałbym nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.
Jednak następny numer KD to nie tylko ciekawe komiksy, ale też zmiany w piśmie. Cytując tylną okładkę: Nowe szaty "Kaczora Donalda" - odmieniony magazyn na wakacje!. Co to będą za zmiany? Marzeniem byłoby zwiększenie ilości komiksów, ale zmiany prawdopodobnie ograniczą się tylko do strony wizualnej pisma.
źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela