Cèsar Ferioli Pelaez gościem Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK!

Gościem zaplanowanego na 23-25 czerwca 2017 roku festiwalu komiksowego GDAK będzie Cèsar Ferioli Pelaez - rysownik komiksów z Donaldem i Mikim dla Egmontu od ponad 30 lat. Będzie to trzecia wizyta rysownika w Polsce po wizytach w Warszawie i w Łodzi.
W ramach festiwalu odbywającego się w gdańskiej Bibliotece Manhattan przy Alei Grunwaldzkiej 82 zorganizowane będzie spotkanie z Feriolim (sobota o 16:00). Autor także pojawi się w strefie autografów w sobotę o 18:30. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na Facebooku.
Ferioli urodził się 22 lipca 1959 roku w Barcelonie. Po ukończeniu studiów biologicznych stwierdził, że jest na tyle dobrym rysownikiem, że spróbuje zarabiać na życie rysowaniem komiksów. Początkowo pracował nad historiami do francuskiego magazynu Pif Gagdet, natomiast od 1983 roku tworzy głównie komiksy Disneya. W ciągu ponad 30 lat pracy nad nimi narysował prawie 400 historyjek z czego około połowa została wydana w Polsce głównie w magazynie Kaczor Donald (cała lista na Inducks). Niegdyś rysował głównie komiksy z  Mikim (znane polskiemu czytelnikowi z KD z lat 90.), a obecnie zajmuje się głównie kaczymi historiami.
Do jego najsłynniejszych komiksów należą  Portret kaczora Gogusia (KD 2001-17, komiks napisany przez Ferioliego), W labiryncie (KD 2010-29), Trochę inna myszka (KD 2013-12) czy Przypadki (KD 2011-06). Dodatkowo rysownik jest znany z takich serii jak Wyspa Mitos (KD 2003) czy On the Road (Giganty). Natomiast w tym roku w Polsce został wydany jeden komiks Ferioliego - Mnóstwo pomysłów (KD 2017-05). Oprócz tego warto wspomnieć, że historie stworzone przez hiszpańskiego rysownika regularnie są wydawane w USA w serii Walt Disney's Comics and Stories. Ferioli jest także autorem rysunków do komiksów z bohaterami Angry Birds wydawanych w Polsce przez Publicat w serii Angry Birds Komiks.
  Źródła ilustracji: materiały organizatora, materiały własne, komiks.gildia.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela