Komiksy Egmontu w Biedronce po 14,99 zł - m.in. "MegaGiga" i "Mamuty".

Na przestrzeni ostatnich miesięcy w Biedronce można było kupić filmy, książki, a nawet winyle czy słuchowiska komiksowe. Jednak dopiero teraz w Biedronce pojawiły się komiksy (lista).
W ofercie znajdują się wybrane tomy kilku serii humorystycznych wydanych przez Egmont, między innymi Asteriks, Kajko i Kokosz i Smerfy, ale także szeroki wybór tomów MegaGiga i Giganta Mamuta z ostatnich 2-3 lat. Każdy z komiksów kosztuje 14,99 zł.
Jest to zatem dobra okazja by uzupełnić braki wśród ostatnich MegaGiga i Mamutów, a może powrócić do czytania po latach.
Dla niewtajemniczonych, MegaGiga i Gigant Mamut to serie w których każdy z tomów zawiera 508 stron dobranych tematycznie włoskich komiksów Disneya. Włoskie komiksy Disneya są to historyjki znane m.in. z Gigantów, tworzone głównie przez włoskich twórców takich jak Romano Scarpa, Giovan Battista Carpi, Massimo De Vita, Giorgio Cavazzano itp. W przeciwieństwie do komiksów amerykańskich czy duńskich (znanych z Kaczora Donalda, np. Carla Barksa czy Dona Rosy) są to komiksy 3-rzędowe, a nie 4. Większość historyjek jest nowych dla polskiego czytelnika, jednakże czasem mogą zdarzać się powtórki.
Przy okazji chciałbym pokrótce polecić kilka tomów, które uważam za najlepsze wśród wydanych w ciągu ostatnich 2 lat (w kolejności od najlepszego). Zachęcam też do podawania własnych wyborów w komentarzach.
Przebudzenie siły - Bardzo dobry i równy tom, praktycznie każda historyjka mi się spodobała, szczególnie dobre były długie historie z Mikim tj. Uwolnić księżniczkę . Szczególnie polecam fanom SF. (moja recenzja)
Wyprawa do Indii - Świetny tom, głównie warto z powodu publikacji trzech ciekawych komiksów Romano Scarpy, ale interesujący jest też 115-stronicowy komiks Książę i złodziej. Dla fanów przygodowych komiksów.
Czarny kapitan - Dobry i równy tom, trudno mi wyróżnić którykolwiek z komiksów, lecz z ogromną przyjemnością przeczytałem cały tom. Minusem jest spora liczba powtórek.
Nie dużo gorsze od wyżej wymienionych tomów były Potwór z opery (moja recenzja) i Ucieczka z wyspy Strachów (moja recenzja).
źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Generalnie się zgadzam ale nie polecałbym za bardzo ,,Ucieczki z wyspy strachòw ". Inne tomy co wymieniłeś jak najbardziej. Jak już coś jako 5 tom to ,,Komputerowa przygoda " (spotkałem się też z opiniami że to słaby tom i w sumie jest nieròwny i na pewno słabszy od wyżej wymienionych w tym artykule ). Na pewno odradzam ,,Letnią przygodę " - po prostu słaby tom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ucieczka z wyspy Strachów w sumie po namyśle na równo z Ucieczką z Wyspy Stachòw. Generalnie na pierwszym miejscu : wyprawa do Indii, przebudzenie siły. Na drugim miejscu : czarny kapitan , potwór z opery. Na trzecim : komputerowa przygoda , ucieczka z wyspy strachów. Odradzam : Letnia przygoda , Efekt badyla

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar