Podsumowanie roku - dane o sprzedaży KD w grudniu 2015

ZKDP udostępniło dane odnośnie sprzedaży Kaczora Donalda w ostatnim miesiącu poprzedniego roku. W związku z tym chciałbym podsumować sprzedaż KD w całym 2015 roku, ale zacznę od danych z grudnia.
Średni nakład Kaczora Donalda w grudniu wynosił 40 000 egz., przy średniej sprzedaży wynoszącej 19 320 egz., z tego wynika że procent sprzedaży wyniósł 48,3%. Dane te dotyczą 25., 26. i 1. numeru. Jak na grudzień nie jest to wynik zły, choć spodziewałem się trochę lepszego, ponieważ pierwszy tegoroczny numer był promowany poprzez album z Gwiezdnymi Wojnami. Choć strona ZKDP nadal twierdzi, że pismo jest dwutygodnikiem, to my wiemy, że jest inaczej, w związku z tym w styczniu ukazał się tylko jeden numer, z zestawem Lego Star Wars, pewnie sprzedaż tego numeru osiągnie 30-35 tysięcy.
A jak wyglądają dane za cały rok? Średni nakład wyniósł 40 060 egz., średnia sprzedaż 19 186 egz., natomiast procent sprzedanych egzemplarzy 47,9%. Są to najgorsze roczne wyniki w historii. Niestety, przez cały rok utrzymywała się zła sprzedaż pisma, choć warto zauważyć, że po dużych wzrostach i spadkach na początku roku, w drugiej połowie roku sprzedaż utrzymywała się na stałym poziomie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela