Sierpień 2015 w IDW - Scarpa, Murry i pierwszy trejd

Donald Duck #4
scenariusz: Rodolfo Cimino • rysunki: Romano Scarpa • okładka: David Alvarez, Derek Charm (SUB), Amy Mebberson (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 8/19/2015

Chcąc się wyleczyć z ciężkiego temperamentu, Donald stara się poznać "The Perfect Calm"  od górskiego guru. Niestety w drodze do niego czeka kaczkojedzący yeti.
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Kolejny numer, który udowadnia, że Donald Duck jest najlepszą serią wydawaną przez IDW. A dlaczego? Bo w 4. numerze, pojawi się kolejny bardzo dobry komiks Scarpy, którym będzie The Perfect Calm. Dlaczego się tym bardziej cieszę? Ponieważ jest to 4-rzędowy komiks, w których rysunki Scarpy wyglądały jeszcze lepiej, a na dodatek inkerem tego komiksu był Sandro Del Conte, przy którym rysunki Scarpy jeszcze bardziej się zyskiwały (odwrotnie niż przy Cavazzano, który był inkerem komiksu z US#1). W numerze pewnie pojawi się jakiś krótki, 4-stronicowy komiks, podejrzewam, że duński lub holenderski.
Co do okładek - najlepsza według mnie jest okładka zwykła, Alvareza, choć aż tak bardzo mi się nie podoba, lecz zupełnie nie wiem, dlaczego Charm czasami próbuje zrobić okładkę, która jest jak najmniej związana z komiksem i tak jest w tym wypadku. Jak dla mnie najlepszy zeszyt sierpnia i polecam go wam zakupić.
SZCZEGÓLNIE POLECAMY!


Mickey Mouse #3
scenariusz: Carl Fallberg • rysunki: Paul Murry • okładka: Jonathan Gray, Amy Mebberson (SUB), James Silvani (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 8/12/2015

"The Mysterious Crystal Ball" nic nie wskazuje na to, że zdarzy się przestępstwo. Więc dlaczego Miki coś podejrzewa?
 (na podst. inf. z previewsworld.com)


Pierwszy raz za czasów IDW mamy do czynienia z reprintem klasycznej historii, a jest to The Mysterious Crystal Ball Paula Murry'ego. Jest to 24-stronicowa historyjka z 1954 roku czyli z dość wczesnego okresu działalności rysowniczej Murry'ego, więc rysunkowo prezentuje się nieźle, a patrząc na oceny z Inducks, scenariusz też nie powinien być słaby. Mam nadzieję, że historia zostanie zaprezentowana w znakomitym kolorowaniu i nikt nie wpadnie na pomysł usunięcia tekstów przypominających zawartość poprzednich części (bo oryginalnie komiks był 3-częściowy). Oprócz tego w numerze pojawi się jakiś prawdopodobnie 10-stronicowy komiks, mam nadzieję, że w przeciwieństwie do pierwszego komiksu, będzie to jakaś nowa historyjka. 
Na ten moment znana jest tylko jedna okładka, główna, autorstwa Graya i jest według mnie dość ładna. Jak dla mnie drugi najlepszy zeszyt miesiąca, na równi z Uncle Scrooge. Polecam go zakupić wszystkim fanom klasycznych komiksów z Mikim.
POLECAMY!

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Uncle Scrooge #5
scenariusz i rysunki: Miquel Pujol, Freddy Milton • okładka: Miquel Pujol, Derek Charm (SUB), Thom Pratt (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 5/8/2015 

"The Grand Canyon Conquest" w tym miesiącu zobaczycie przejażdżkę z klifu, a także rozgrwkę pomiędzy Sknerusem, a intrygantami!
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Oczywista oczywistość, że jeżeli ktoś zakupi poprzedni numer, to kupi też ten, a jeżeli ktoś nie zakupi poprzedniego to tego nie kupi. Tak więc 5. numer Uncle Scrooge od IDW to 2. część
The Grand Canyon Conquest Pujola, nastąpiła jednak zmiana w porównaniu do poprzedniego numeru, w komiksie, który jest dodatkiem, tym razem nie pojawi się komiks duet Kinney i Hubbard tylko komiks holenderskiego twórcy, Miltona, będzie to prawdopodobnie jeden z nieznanych w USA ten-pagerów. Co mogę powiedzieć o okładkach? Świetnie narysowana okładka Pujola będzie główną okładką numeru, natomiast Charm narysował dość średnią okładkę specjalną. Jak domyślam się, wybór w jakiej wersji okładkowej zakupicie numer, jest dość oczywisty.
Więc warto mieć 4. i 5. Uncle Scrooge od IDW? Jeżeli zamierzacie kupować 2-3 zeszyty miesięcznie to tak, bo są to dwa porządne zeszyty, ale jeżeli tylko 1-2, to jest sporo lepszych zeszytówek, takich jak Donald Duck #1, #2, #4, Uncle Scrooge #3 i wiele innych.


Walt Disney's Comics and Stories #722
scenariusz: Bruno Sarda • rysunki: Massimo De Vita, Freddy Milton, Al Taliaferro • okładka: Giorgio Cavazzano, James Silvani (SUB), Derek Charm (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 8/26/2015 
 
Miki walczy w Dolinie Skorpiona z ogromnymi robakami w drugiej części epopei "The Search For the Zodiac Stone". W tym samym czasie Bracia Be atakują Sknerus w zupełnie nowej opowieści Freddiego Miltona.
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Kolejny numer serii komiksowej z najwyższą obecnie numeracją w USA przywita nas drugą częścią The Search For the Zodiac Stone, czyli najdłuższego komiksu Disneya. Jako że druga część tego komiksu ma 29 stron, a łącznie w numerze będzie ok. 36 stron komiksów, co oznacza, że komiks Miltona to będzie jakiś krótki komiks mający od 5 do 7 stron, a sporo takich komiksów Milton zrobił i nie są to szczególnie działa sztuki. W numerze pojawi się też jakichś niedzielny pasek Ala Taliaferro, tak samo jak w pierwszy numerze od IDW.
Numeru polecić nie mogę, ponieważ główny komiks jest znany w Polsce, tu będzie wydawany przez cały rok, trudno na dziś powiedzieć jak będzie wyglądało samo wydanie komiksu, a dodatkowe komiksy zawarte w numerze nie zachęcają. Nie zamierzam tego numeru kupić (chyba, że późniejsze informacje mnie do tego zachęcą), ale gdybym kupić numer, to bym raczej zakupił go w wersji okładkowej subsciption, bo Silvani naprawdę się w tym wypadku postarał i odwalił kawał dobrej roboty. Nie mogę tego powiedzieć Cavazzanie i jego okładce, która jest po prostu średnia.


Oto zwyczajowy ranking.
1. Donald Duck #4
2. Uncle Scrooge #5 i Mickey Mouse #3
4. Walt Disney's Comics and Stories #722
W tym miesiącu zakupię trzy pierwsze wymienione zeszyty, ponieważ prezentują komiksy dotąd nieznane w Polsce i są to dobre komiksy, a wam szczególnie polecam Donald Duck. Komiksy możecie już zamawiać w Atom Comics.

Poza tym w sierpniu pojawi się pierwszy trejd zbierający pierwsze 4 zeszyty Uncle Scrooge.
 
Uncle Scrooge TP vol 01: Pure Viewing Satisfaction
scenariusz: Rodolfo Cimino, Jan Kruse, Romano Scarpa •  rysunki: Romano Scarpa, Bas Heymans, Giorgio Cavazzano • okładka: Derek Charm
FC • 6 na 9 cali • 148 stron • $12.99 W sklepach: 19/8/2015 

Przygody wujka Sknerusa powracają w kolekcji w wielkości przyjaznej dzieciom. Tom zawiera historie "The Wraith of Gigabeagle", "Shiver Me Timebers", "The Duckburg 100", i dużo więcej!
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Tak jak było zapowiedziane od początku, IDW będzie zbierało po kilka numerów serii disnejowskich w trejdach. Pierwszy taki trejd będzie zatytułowany Pure Viewing Satisfaction i zbierać będzie pierwsze 4 zeszyty Uncle Scrooge od IDW. Choć opis i wymienieni twórcy wskazują, że w tomie będą komiksy z pierwszych 3 zeszytów, to powiem, że tak miało być na początku, początkowo trejd miał kosztować 10 dolarów i zbierać 3 zeszyty, ale zostało to zmienione. Tak więc znajdą się tam takie historie jak Gigabeagle: King of the Robot Robbers Scarpy, Shiver Me Timebers Heymansa, Duckburg 100 Scarpy i 1. część The Grand Canyon Conquest Pujola. Tak więc widać, że zbió nie będzie kompletną całością i będzie wymagał od czytelnika zakupu albo kolejnego trejda, albo co najmniej 5. numeru Uncle Scrooge. Tom będzie kosztował mniej niż osobne zeszyty, bo 13, a nie 16 dolarów, lecz z powodu tego format trejda to nie będzie B5, czyli format oryginalnych zeszytówek czy polskiego KD, ale format ciut większy niż A5, czyli zbliżony do naszego Kaczogrodu. Jak dla mnie znacznie lepiej opłaca się kupować osobne zeszyty, nie wszystkie, ponieważ jak sami widzicie, nie każdy zeszyt wydawany przez IDW jest warty kupna, niż trejda, który jest tylko ciut tańszy, ale sporo mniejszy. Ale może wasza opinia jest inna.

Tom można zakupić w Atom Comics lub też w Book Depository (5% wartości zamówienia wspiera KAI).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela