Prawie 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy "Uncle Scrooge #1" - dane o sprzedaży komiksów w USA w kwietniu 2015

Dziś zostały ujawnione dane odnośnie sprzedaży komiksów w USA w kwietniu bieżącego roku. W tym właśnie miesiącu został wydany pierwszy numer nowego Uncle Scrooge, o którym kilka razy wspominaliśmy. Dane odnośnie sprzedaży są bardzo dobre, ponieważ tak jak wszyscy spodziewali się, numer pobił wszystkie rekordy Gemstone i Boomu i stał się najlepiej sprzedającym się komiksem Disneya w USA w XXI wieku. W sklepach komiksowych sprzedano 19 922 egz. co pozwoliło zająć 150. miejsce na liście najlepiej sprzedających się komiksów kwietnia 2015 roku. Ale rynek amerykański często charakteryzuje się tym, że przy 2. numerze jest ogromny spadek sprzedaży. Trudno powiedzieć jak w tym wypadku będzie, lecz mamy nadzieję, że 2. numer sprzeda się równie dobrze jak 1.

Przypominamy też, że 2. numer Uncle Scrooge został już wydany, a 1. numer Donald Duck wraz komiksem Scarpy, trafi do sprzedaży już w środę. Wszystkie komiksy Disneya zakupicie na Atom Comics. Recenzja Donald Duck już w weekend na blogu.

Komentarze

 1. Czy to nie jest porównywalna ilość do sprzedaży KD w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można tak powiedzieć. Choć trzeba pamiętać, że to są zupełnie inny rynek. Komiksy IDW dostępne są tylko w sklepach komiksowych, których jest jednak wiele w Stanach, ale nie są tak gęsto ulokowane jak kioski w Polsce. Poza tym w Stanach jest ogromna przepaść pomiędzy nakładami DC i Marvela, a reszty wydawnictw.
   Ogólnie, na poziom IDW, dobrze będzie, jeżeli sprzedaż będzie oscylowała w okolicach 10 tysięcy. Oczywiście pewne serie będą sprzedawać się lepiej, a pewne gorzej. W kolejnych miesiącach będziemy informować o dalszych wynikach.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar