MegaGiga 43 "Letnia przygoda" - już w kioskach

Z jednodniowym opóźnieniem, został wydany kolejny tom MegaGiga, którego tytuł to Letnia przygoda. Polskie tytuły komiksów przesłał redakcji użytkownik kaczogród.

- Wakacje z Dziobasem - 21 stron
- Poza świat - rys. Lucciano Gatto - 30 stron
- Wakacje alternatywne - 43 strony
- Lot na gapę - 24 strony
- Sknerus na wakacjach w górach - 6 stron - komiks był już w KG 1999-08 pod tytułem Lato w mieście
- Awantura o buty - 40 stron - komiks był już w GP 42 pod tym samym tytułem
- Turystyka wirtualna - 31 stron
- Jeszcze dzikszy Zachód - 30 stron - komiks był już GP 40 pod tym samym tytułem
- Na koloni fajnie jest - scen. i rys. Romano Scarpa - 30 stron - komiks był już GP 94 pod tytułem Na koloniach fajnie jest!
- Ale kosmos - 65 stron - komiks był już w KG 1993-08 pod tytułem Wakacje w kosmosie
- Wakacje Dziobasa - 1 strona
- Z dziobem w chmurach - 18 stron
- Tanie latanie - 26 stron
- Dom na kółkach - 31 stron
- Długa godzina - 16 stron - komiks był już w GP 30 pod tytułem Tropikalna wizyta
- Złodzieje łodzi - 20 stron
- Lot na Saturn - 32 strony
- Niezapomniane wakacje - 22 strony - komiks był już w KG 1997-05 pod tym samym tytułem
- Żarliwa nadzieja - 22 strony

Swoją opinię już prezentowałem - sądzę, że jest to dość średni tom, ale może wasza opinia odnośnie tego tomu jest inna. Jeżeli tak to napiszcie w komentarzu.

Komentarze

 1. W ramach ciekawostki dodam, że grzbiecik w numerze ma kolor niebieski. Nie jest również podana data wydania kolejnego numeru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to mam pecha ;) , wracam po wieeelu latach do Giganta(czy w tym wypadku jego mutacji ) i dostaję dwa komiksy, które mam w swoich zbiorach z lat 90 czyli ,,Niezapomniane wakacje'' oraz starsze ,,Ale kosmos''(Wakacje w kosmosie'') w tym wypadku to najdłuższy komiks w numerze. Nie jestem jeszcze pewien ,,Sknerus na wakacjach w górach'' (Lato w mieście'') bo z racji daty pierwszego wydania, którą podałeś myślę, że też posiadam ten komiks, ale jakoś mi nie utkwił w pamięci hmmm, chyba muszę poszukać tego numeru z lat 90. Co do reszty numeru to ciężko mi być obiektywnym z racji, że to pierwsze komiksy z ,,kaczkami' i ,,myszami'' czytane od lat, choć spodobał mi się szczególnie komiks ,, Wakacje alternatywne'' autorstwa Pezzin/ Scala. Nie wiem czy ta sama dwójka stworzyła komiks o BOK-ach , który się ukazał w Gigancie w latach 90, w każdym razie za rysunki na bank odpowiadał wtedy Scala. Widzę tu zacięcie do spraw ekonomicznych, wtedy historia obligacji bez pokrycia, teraz komiks o tym jak zbijając kasę na jednej gałęzi usług można zabić pozostałe(loty, hotele w innych regionach świat jako przykłady w komiksie). Podoba mi się takie uproszczone pokazywanie podstaw funkcjonowania gospodarki(dla dzieci, młodzieży).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo taka jest zasada "MegaGiga" i "Mamuta", że sporą część tomu stanowią komiksy powtórzone. Oczywiście twój przypadek jest wyjątkowy, ale w większości sytuacji lepiej jeżeli powtórzony jest komiks z lat 90-tych niż jakiś wydany dużo później. Ale według mnie "Wakacje w kosmosie", czy już teraz "Ale kosmos" to na tyle dobry komiks, że po 22 latach zasługiwał na powtórzenie.
   A co do komiksu, który wspominałeś, czyli "Zarobek na BOK-ach", to ta historyjka została stworzona przez ten sam duet twórców, pół roku po "Wakacjach alternatywnych". Ogólnie komiksy mają też podobną ilość stron.
   Także pozdrawiam, a także życzę powrócenia na stałe do czytania komiksów Disneya.

   Usuń
  2. Wakacje w kosmosie? Świetnie, pamiętam ten komiks z 93 roku, próbowałem szukać starych wydań giganta w anykwariatach ale skoro jest reedycja to będzie dużo prościej. I zgadzam się z przedmówcą, że niektóre komiksy są tak dobre, że byłoby grzechem nie wznowić ich dla młodszego pokolenia. Ciekawe tylko czy tłumaczenie zmieniono..

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka