PRIMA APRILIS! WIELKA KOLEKCJA KOMIKSÓW DISNEYA OD HACHETTE! - 4 testowe tomy

UWAGA! CAŁY NEWS ZOSTAŁ STWORZONY NA PRIMA APRILIS!

Może zauważyliście, że w ostatnim czasie na stronie Kaczej Agencji Informacyjnej pojawiało się mało informacji, a artykuły o zapowiedziach w USA jeszcze się pojawiły, dziś możemy ujawnić nad czym pracowaliśmy.

Wraz z Kolekcja Hachette pracowaliśmy nad zawartością i tłumaczeniem czterech testowych numerów WIELKIEJ KOLEKCJI KOMIKSÓW DISNEYA!


Ale czym ma być Wielka kolekcja komiksów Disneya? Planujemy aby ostatecznie kolekcja składała się z 100 tomów, które będą zawierały najważniejsze, najlepsze komiksy Disneya, od klasyków Gottfredsona, poprzez komiksy Barksa i Scarpy, po najnowsze komiksy z Włoch. Kolekcja będzie w formacie zbliżonym do B5, w miękkiej, kartonowej, oprawie, każdy tom będzie miał od 60 do 90 stron. Cena 1. tomu - 4,99 zł, 2. - 9,99 zł, 3 i każdego kolejnego - 19,99 zł, w prenumeracie 17,99 zł. Kolekcja będzie ukazywała się w cyklu dwutygodniowym. Oprócz komiksu w każdym tomie znajdziemy artykuły (po części mojego autorstwa) oraz zbiór ilustracji. Za tłumaczenie będą odpowiadały różne osoby, lecz o tłumaczenie nie powinniście się obawiać, ponieważ będę odpowiadał za korektę merytoryczną. Komiksy pojawią się w najlepszych możliwych kolorowaniach. W kolekcji zostanie użyta dobra, komiksowa czcionka.
4 pierwsze tomy, których okładki widzicie powyżej powinny trafić w kwietniu i maju do wybranych kiosków w Polsce, to czy pojawią się kolejne tomy, zależy od sprzedaży.

1 TOM - Zaginieni w Andach/Powrót do Okropnej Doliny
Zawartość:
- Zaginieni w Andach - scen. i rys. Carl Barks - 32 strony
- Powrót do Okropnej Doliny - scen. i rys. Don Rosa - 28 stron
- Pisanki malowanki - scen. i rys. Kari Korhonen - 10 stron
Ilość stron: 80
W pierwszym tomie chciałem dać naprawdę znakomity komiks, taki który każdy fan powinien mieć, a są nim oczywiście Zagubieni w Andach Barksa, do tego dodałem znakomitą kontynuację Rosy (po raz pierwszy w dobrym tłumaczenie), oraz komiks Korhonena, który w znacznym stopniu odwołuje się do tematu kwadratowych jaj, oprócz tego w tomie pojawi się wiele ilustracji i artykuły. Poza tym ilustracja okładkowa powinna zachęcić wszystkich do zakupu.

2 i 4 TOM - Myszogród 20802
Zawartość:
- Myszogród 20802 - 63 i 76 stron
Ilość stron: 72 (2. tom), 84 (4. tom)
Zapytacie mnie dlaczego ten akurat komiks? Nie chciałem, aby ktoś po pierwszych tomach poczuł przesyt klasycznych komiksów, nie chciałem też dawać komiksu, który był w Polsce, nie chciałem też dawać komiksu Rosy, ponieważ pasowała mi tylko seria o Czarnym Rycerzu i o Trzej Caballeros, pierwsza z nich zawiera masę nawiązań do komiksów Barksa, a w drugiej pierwszoplanowe role odgrywają postacie, które są słabo znane w Polsce. Długo się zastanawiałem, ale ostatecznie wybrałem Myszogród 20802, naprawdę dobry komiks sci-fi z świetnymi, nowoczesnymi rysunkami.

3 TOM - Tajemnica Tapiocusa VI
Zawartość:
- Tajemnica Tapiocusa VI - scen. i rys. Romano Scarpa - 53 strony
Ilość stron: 64
Nie byłbym sobą, gdyby nie pojawił się jakiś komiks Scarpy, wybrałem ten, ponieważ jest to świetny detektywistyczny komiks Scarpy z Mikim. Ilustracja okładkowa, na której jest dynamiczna scena pomiędzy Mikim i Piotrusiem, powinna zachęcać do zakupu, a po komiksie nikt nie powinien się zawieść. Po namyśleniu, spowodowało to pewną nierównowagę, pomiędzy kaczkami i myszami w pierwszych czterech tomach (3:1), ale jest to związane z tym, że wiele świetnych kaczych komiksów pojawiło się już w Polsce, a z mysimi jest już gorzej. Mimo, że Miki jest znacznie bardziej znaną postacią niż taki Sknerus.

Trochę też myślałem nad kolejnymi tomami. W tomach 5. i 6. prawdopodobnie pojawią się komiksy Barksa wraz z kontynuacjami Rosy. Planuje też 3 grubsze tomy z komiksem Kacze Igzryska Scarpy.

Macie jakieś pytania czy propozycje? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

 1. ja mam pytanie! To prima aprilis? :D O, wy niedobrzy ludzie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda :( tak pięknie się zapowiadało

  OdpowiedzUsuń
 3. W kolekcji znajdziemy tylko komiksy z kaczkami i myszami czy też znajdą się w niej również adaptacje filmów?
  A i czy star wars i marvel nie zaliczają się teraz również do komiksów disneya?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (to że kolekcja to żart o tym wyżej)
   Ale co do tego czym jest "komiks Disneya".
   Według obecnego rozróżnienia, komiksy Marvela (chyba, że komiksy Marvela z postaciami Disneya, np. adaptacja "Króla Lwa" wykonana przez Marvela) to nie są komiksy Disneya, komiksy z "Star Wars" też nie, natomiast komiksy z Muppetami wydane po 2005 są komiksami Disneya.
   Ale sądzę, że w takiej kolekcji znalazłaby się tylko komiksy z kaczkami i myszami, opcjonalnie jako dodatek jakiś wilczy lub króliczy komiks.

   Usuń
 4. Fani ustalający skład tomów i dobór komiksów według swojego widzimisię. To by było zbyt piękne, ale niestety przynajmniej w Polsce niemożliwe. Niemniej jednak żart niezły, bo o ile okładki dobrze zrobione to wyglądają bardziej na fanowski magazyn jednak opisy numerów wyglądają jak twoje zwykłe opisy wydań komiksowych więc tutaj plus. Ach, szkoda, że czegoś takiego nie ma naprawdę... (ale 100 tomów to chyba nawet we Włoszech kolekcja Scarpy nie ma a co dopiero w Polsce). Pomarzyć dobra rzecz.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar