Czerwiec 2015 w IDW - 3 znakomite komiksy: 2 Scarpy i 1 Casty'ego

Donald Duck #2
scenariusz: Romano Scarpa • rysunki: Romano Scarpa, Al Taliaferro, • okładka: Dave Alvarez, Andrew Pepoy (SUB), James Silvani (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray 
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 6/24/2015 

"Shelfish Motives" część 2. - Tajny naukowiec wujka Sknerusa został uratowany, ale wujek Sknerus i Gedeon są ze sobą pokłóceni! Czy Donald ich pogodzi?
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Nadal jest świetnie, ale tego można było się spodziewać, że w 2. numerze Donald Duck pojawi się 2. część znakomitego komiks Scarpy Shellfish Motives czyli Paperino e i gamberi in salmì, komiksu który zajmuje bardzo wysokie, 285. miejsce na Inducks. Jest to też pierwszy komiks ze scenariuszem Scarpy, a także pierwszy komiks z Gedeonem, bratem Sknerusa. Dlatego wam wszystkim polecam zakupić i Donald Duck #1 (tu), gdzie znajduje się 1. część tego znakomitego komiksu, a także komiks Kinneya i też ten numer, gdzie oprócz 2. części pojawi się też pasek Taliaferro. Po prostu warto mieć Shellfish Motives w kolekcji. Opcjonalnie można poczekać do sierpnia na wydanie zbiorcze. Ale nie jest to najlepszy zeszyt w czerwcu, jak dla mnie, jest jeszcze lepszy.
Tym razem żadna z okładek nie jest szczególnie dobra, lecz ja nadal polecam zwykłą, która nawiązuje do treści komiksu Scarpy, druga, autorstwa Pepoya jest specyficzna, ale dość ładna. 
SZCZEGÓLNIE POLECAMY! 

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge 

Mickey Mouse #1
scenariusz: Andrea "Casty" Castellan, Bill Walsh • rysunki: Giorgio Cavazzano, Manuel Gonzales • okładka: Andrea "Casty" Castellan, Amy Mebberson (SUB), Derek Charm(DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray 
FC • 48 stron • $3.99 W sklepach: 6/17/2015

Kiedy Miki poszukuje "The Lost Explorers' Trail" nie liczył na pomoc Eustazji Tost... ale ona tu jest!
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Na pierwszy numer Mickey Mouse od IDW będzie się składał znakomity komiks Casty'ego i Cavazzano, pierwszy komiks z Eustazją Tost, czyli The Lost Explorers' Trail (znany w Polsce jako Zaginiona ekspedycja z MAM 1), świetnie napisany i świetnie narysowany komiks, ze względu na swoją długość, w numerze poza tym znajdzie się tylko jeszcze pasek Walsha i Gonzalesa.
Niestety, trudno mi będzie polecić ten numer polskiemu czytelnikowi, ponieważ w 2 innych seriach od IDW, w czerwcu znajdą się znakomite, nigdy nie wydane w Polsce komiksy Scarpy, a w MM komiks Casty'ego, w tym samym kolorowaniu co w Polsce, tylko z tekstem po angielsku i w większym formacie. Polecam więc, zakupić 2 pozostałe zeszyty, a o serii Mickey Mouse nie zapomnieć w kolejnych miesiącach, po jest to seria z ogromnym potencjałem i z naprawdę dobrym 1. numerem, ale średnio ciekawym dla polskiego czytelnika.
Co do okładek - ilustracja Casty'ego jest przepiękna i sądzę, że jest to główny powód do kupna numeru, reszta okładek nie jest zła, ale w porównaniu do ilustracji Casty'ego to mało która okładka mogłaby się równać.


Uncle Scrooge #3
scenariusz: Romano Scarpa • rysunki: Romano Scarpa, Tony Strobl • okładka: Marco Rota, Andrew Pepoy (SUB), Derek Charm (DL) • tłumaczenie: Joe Torcivia
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 6/10/2015

"Duckburg 100": Ile czasu potrzebują Donald i Bracia Be by przemienić 100 dolarów w milion? I dlaczego Sknerus próbuje ich zatrzymać?
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Najlepszy zeszyt czerwca! Do tej pory komiksy zapowiadane w Uncle Scrooge były tylko średnie, lecz czerwiec i Duckburg 100 (org. Zio Paperone e la gara da 100 $) Romano Scarpy zmieniły tą tendencję, ponieważ jest to znakomity komiks, narysowany w okresie, kiedy Scarpa najlepiej rysował, ze świetnymi ocenami na Inducks (274. miejsce), z przewagą nad komiksem, który pojawi się w DD, ze cała historia zaczyna się i kończy w jednym numerze. Taki komiks po prostu trzeba mieć, oby został wydany na tyle dobrze ile się spodziewam (nowe kolorowanie). Oprócz tego w zeszycie pojawi się krótki komiks z rysunkami Strobla.
Kolejnym plusem numeru jest okładka Roty, jedna z jego wspaniałych ilustracji, które wykonywał dla Zio Paperone Marco Rota, dynamiczna, świetnie obrazująca treść komiksu i narysowana świetną miękka linią. Jest to o jeszcze poziom wyżej niż okładka Casty'ego do MM. Okładka Charma, ładnie namalowana i tylko tyle. Jak dla mnie wybór jest jeden - wersja zwykła.
SZCZEGÓLNIE POLECAMY! (x2)

 http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Ranking zeszytów, które mają być wydane w czerwcu.
1. Uncle Scrooge #3
2. Donald Duck #2
3. Mickey Mouse #1
I w takiej kolejności polecam kupować. Z tego co widzę to na razie najbardziej mogą być zadowoleni fani Scarpy (tacy jak ja).

Dodatkowa informacja: Wiemy już jaki dokładnie będzie drugi komiks Scarpy w Uncle Scrooge #1, Stinker, Tailor, Scrooge, and Sly, 16-stronicowy komiks Scarpy oryginalnie zrobiony dla Disney Studio, wydany dopiero w 2010 roku w Zio Paperone, jak dla mnie jest to kolejny powód, po głónym komiksie Scarpy, który prawdopodobnie pojawi się w innym, lepszym niż w Polsce kolorowaniu, na kupno tego historycznego numeru. Ostatnie egzemplarze można jeszcze kupić na Atom Comics.

Nie pamiętacie co warto kupić? Specjalnie dla was przygotowaliśmy grafikę z listą komiksów IDW i z naszą oceną, na ile opłaca się kupno danego numeru dla czytelnika z Polski.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar