MegaGiga 43 "Letnia przygoda" - okładka

Znamy już okładkę majowego MegaGiga i tytuł - Letnia przygoda. Na okładkę została wybrana ilustracja Freccero, która później została przez niego narysowana od nowa ze zmianami i pojawiła się u nas jako okładka GP 133.
Niestety nadal nie wiemy jakie komiksy będą w tomie, a nawet czy będzie on na podstawie niemieckiego czy duńskiego tomu. Są możliwe 2 opcje, albo w tomie będą komiksy z najbliższego LTB Spezial (mimo zupełnie różnej okładki tematyka obu tomów jest bardzo podobna i być może są to po prostu te same tomy, tylko z innymi okładkami), albo z najbliższego Jumbo-Temaboga, w tej drugiej opcji tom prawdopodobnie będzie przypominał tomy Efekt badyla czy Pogromca duchów, czyli dużo reprintów, mało ciekawych komiksów.
A co wy sądzicie? Myślicie, że najbliższy MegaGiga i LTB Spezial to te same tomy tylko różniące się okładkami, czy może okładki są na tyle różne, że na pewno to nie jest ten sam tom.
Co ciekawe oryginalnie pan Skura tak zapowiedział tematy tomów:
Mamut 2 – Wakacyjne wyprawy
MegaGiga 1 – Przygody na Dalekim Wschodzie

Więc jeżeli była to zamiana to chiński/japoński tom powinien się pojawić w sierpniu.

Komentarze

 1. Osobiście uważam, że MG nawiązuje do wakacji, jakiś wakacyjnych przygód, a LTB bardziej do Wujka Sknerusa i skarbów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie równie dobrze może być to ten sam tom jak również dwa inne. Tematyka wbrew pozorom jest podobna - podróże, tylko że niemiecki wskazuje na podróże za skarbami, a polska że podróże wakacyjne.
   Ciekawe jest to, że początkowo według pana Skury:
   Mamut 2 – Wakacyjne wyprawy
   MegaGiga 1 – Przygody na Dalekim Wschodzie
   Widocznie coś się zmieniło.

   Usuń
 2. Na wak.net mamy taki opis tego numeru: ,,Dalekie wyprawy! Egzotyczne wyspy! Nieznane kraje! Wakacyjne przygody! Czeka na ciebie ponad 500 stron prześmiesznych historii z Kaczorem Donaldem, Myszką Miki i innymi bohaterami z magicznego świata Disneya! ''
  Trochę mnie to nie wygląda na ,,ukryte skarby'' i bardziej mnie to wygląda niestety na jakiś stricte duński komiks (do tego powtórzenie okładki co jest swoistym ewenementem). Cóż, trzeba liczyć że komiksy mimo tego będą zadawalające.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. (do tego powtórzenie okładki co jest swoistym ewenementem) - to nie jest powtórzona okładka, czytaj dokładnie!
   A ja nadal będę się upierał, że może być to ten sam tom.
   To mogło być tak.
   Siedziba Egmontu w Danii
   O, Niemcy zrobili tom o podróżach, ale nie będziemy po raz kolejny dawać jakieś podróżnej okładki, a zbliżają się wakacje, więc może dajmy jakąś wakacyjną okładkę! Nikt nie powinien się skapnąć tej małej zmiany.

   Usuń
 3. Co do okładki to chodziło mnie o to, że sytuacja że okładka z jakiegoś giganta raczej rzadko bywa później okładką jakiegoś ,,speciala'' (zdarzyło się tak kiedyś ?). Co do zawartości to szkoda, że nie znamy jeszcze składu tego niemieckiego numeru to byśmy może lepiej mogli stwierdzić. Cóż zwykle niemieckie tomy są lepsze od duńskich więc chyba bym wolał żeby to był ten ltb special choć z drugiej strony jaki numer stricte duński zawierałby dobre, długie komiksy i mało reprintów to też bym był zadowolony :)

  PS. Jeszcze co do okładki to po prostu uważam, że jest taka sobie i mogli się przynajmniej trochę wysilić a nie dać jakąś tam okładkę z giganta na odwal, choć w sumie to bez znaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Co do okładki to chodziło mnie o to, że sytuacja że okładka z jakiegoś giganta raczej rzadko bywa później okładką jakiegoś ,,speciala'' (zdarzyło się tak kiedyś ?). "
   Powtarzam się kolejny raz. To nie jest ta sama okładka - jest to okładka oparta na tym samym pomyśle, narysowana przez tą samą osobę, ale inna. To tak samo jakby ktoś powiedział, że okładka GP 107 i GP 158 to te same okładki.

   A poza tym - Wesołych Świąt!

   Usuń
 4. Rzeczywiście widać pewne różnice. I wzajemnie Wesołych Świąt ! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar