Lipiec 2015 w IDW - 2 komiksy Cavazzano, najdłuższy komiks w historii

Donald Duck #3
scenariusz: Giorgio Pezzin  • rysunki: Giorgio Cavazzano • okładka: Giorgio Cavazzano, Derek Charm (SUB), Amy Mebberson (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 7/22/2015

"The Siege of Nothing Atoll" - gdy szalony naukowiec zamieszkujący wyspę grozi rakietami skierowanymi na skarbiec Sknerusa, to należy tam wysłać Donalda!
(na podst. inf. z previewsworld.com)

 
W 3. numerze Donald Duck nie znajdziemy klasyka takiego jak Shellfish Motives z pierwszych dwóch numerów pisma, ale komiks Cavazzano i Pezzina - The Siege of Nothing Atoll na pewno nie jest złym komiksem. Lecz komiks pojawił się w nowym kolorowaniu w jednym z Mamutów, tak więc czy warto go mieć po raz drugi w kolekcji, po angielsku? Szczerze mówiąc - raczej nie, ponieważ kolorowanie być może zostanie ciut bardziej poprawione, ale to szczegół, jedynymi znaczącego plusami tego wydania są ładne okładki, choć jeszcze nie znamy tej głównej autorstwa Cavazzano. Na ten moment wiemy, że okładka specjalna Charma (powyżej) jest naprawdę ładna, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wersja Cavazzano będzie jeszcze lepsza.. Ja prawdopodobnie zakupię ten numer, choć wam bardziej polecam dwa pierwsze numery pisma, które mogą przez długi czas być jednymi z najlepszych numerów wydanych przez IDW. W numerze prawdopodobnie pojawi się drugi komiks, ale będzie miał on 2-4 strony.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge


Mickey Mouse #2
scenariusz: Bruno Enna, Bill Walsh • rysunki: Giorgio Cavazzano, Manuel Gonzales • okładka: Dave Alvarez, Amy Mebberson (SUB), James Silvani (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray 
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 7/15/2015

"The Sound-Blot Plot": Fantomen przypadkowo strzelając wysokiej technologii laserem w bębenki uszne Mikiego, powoduje jego super-słuch!
 (na podst. inf. z previewsworld.com)


Komiks, który pojawi się w 2. numerze Mickey Mouse na pewno nie należy do najlepszych komiksów z tą postacią, bo jest to The Sound-Blot Plot Cavazzano i Enny, komiks dobry, ale pewnie z łatwością dałoby się znaleźć wiele lepszych. Komiks pojawił się w Polsce kilka lat temu w Gigancie. W numerze oprócz głównego komiksu znajdą też się niedzielne paski gazetowe autorstwa Walsha i Gonzalesa. Niestety ten numer trudno mi będzie polecić, ponieważ trudno mi znaleźć powód do jego zakupu, komiks szczególnie nie zachwyca, jest dość nowy (nie klasyk jak w DD), okładki nie są najwyższych lotów, a komiks był w Polsce. Będzie to prawdopodobnie pierwszy komiks Disneya od IDW, którego nie kupię. Choć jeżeli jest ktoś zainteresowany, to wyjątkowo polecam okładkę specjalną (subscription), ponieważ ze wszystkich 3 jest najładniejsza. Nie sądzę, że jest to numer zły, nie, po prostu nie jest on wart zakupu przez polskiego fana komiksów Disneya, bo zawiera komiks przez niego znany i nie na tyle dobry, by wart był ponownego zakupu po angielsku.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge 

Uncle Scrooge #4
scenariusz: Miquel Pujol, Dick Kinney • rysunki: Miquel Pujol, Al Hubbard • okładka: Miquel Pujol, James Silvani (SUB), Thom Pratt (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 8/7/2015

"The Grand Canyon Conquest" część 1. z 2.: Gdy długi starego Klondike wychodzą spoza kontroli, Sknerus boi się, że jego majątek wpadnie w ręce oszustów.
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Gdyby ten numer został wydany w czerwcu, napisałbym, że jest to najgorszy z czerwcowych numerów, ale jest lipiec i przy braku porządnej konkurencji, muszę napisać, że jest to najlepszy lipcowy numer. W numerze znajdzie się 1. część bardzo dobrego komiksu The Grand Canyon Conquest Pujola, jest to swego rodzaju kontynuacja Picasso-Raub in Barcelona z US 353, choć z tego co wiem między komiksami nie ma nawiązań. I to nie koniec dobrych komiksów, w numerze pojawi się też ok. 10-stronicowy komiks duetu Kinney/Hubbard. Trudno mi powiedzieć, która okładka tego numeru jest najlepsza, ponieważ główna, autorstwa Pujola to prawdopodobnie ta ilustracja, a wersja specjalna autorstwa Silvani'ego też wygląda nieźle, choć nie nawiązuje do komiksu. Podsumowując, uważam że może nie jest to numer, który trzeba mieć, ale porządny numer, według mnie najlepszy w tym miesiącu. Choć kupując ten numer od razu deklaruje się zakup w sierpniu 5. numeru.
POLECAMY!

 http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Walt Disney's Comics and Stories #721
scenariusz: Daan Jippes, Freddy Milton, Walt Kelly, Bruno Sarda • rysunki: Massimo De Vita, Daan Jippes, Freddy Milton, Al Taliaferro • okładka: Jonathan Gray, Amy Mebberson (SUB), Derek Charm (DL) • tłumaczenie: Thad Komorowski
FC • 48 stron • $3.99 W sklepach: 7/29/2015

"The Search For the Zodiac Stone" część 1. z 12.: Na początku legendarnej epopei Myszka Miki i Goofy szukają mistycznego skarbu, którego szkają też Donald, Sknerus oraz Fantomen! W numerze znajdziecie też dzikie opowiadania z Donaldem czy Gremlinem Gusem!
(na podst. inf. z previewsworld.com)Powiem tak - gdy zobaczyłem zapowiedź byłem zaskoczony. Co to znaczy? Oznacza to, że IDW będzie maltretować wydawać przez najbliższy rok, do czerwca 2016 roku, najdłuższy komiks w historii komiksów Disneya, czyli The Search For the Zodiac Stone i dodatkowo wydawać krótkie, kilkustronicowe, inne komiksy. Sądzę, że ta decyzja spowoduje, że wiele fanów głównie zagranicznych, ale też amerykańskich, zrezygnuje z kupowania WDC, ponieważ nie chcą kupować każdego numeru WDC, a fani z Europy, także, ponieważ posiadają ten komiks w swoim języku. Ja pierwszy (721.) numer kupię, ponieważ chcę zobaczyć jak będzie się miała sprawa z kolorowaniem, gdyżw przypadku naprawdę ładnego kolorowania (nie np. lekkiego odnowienia) mógłbym zastanowić się nad kupowaniem serii, ale także po to by przeczytać pozostałe komiksy, czyli w tym wypadku komiks duetu Jippes/Milton z Donaldem, a także któryś z komiksów Kelly'ego z Gremlinami. Ogromnym plusem numeru jest też świetna, choć nietypowa, główna okładka autorstwa Graya, która świetnie obrazuje akcję komiksów, a także ładne pozostałe okładki. Podsumowując, uważam że dla spróbowania warto kupić 721. numer, bo po pierwsze jest to powiększony numer, po drugie zawiera inne ciekawe komiksy, po trzecie warto zerknąć na to jak będzie wyglądała amerykańska edycja tego komiksu.

 http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Oto zwyczajowy ranking.
1. Uncle Scrooge #4
2. Walt Disney's Comics and Stories #721
3. Donald Duck #3
4. Mickey Mouse #2
Chociaż tak naprawdę polecam kupić tylko 1. numer z listy, ponieważ reszta jest średnio interesująca dla polskiego czytelnika. Ja? Kupię 2 pierwsze pozycję z listy, 3. prawdopodobnie, a 4. raczej nie, choć może się to zmienić. Zamówienia na pre-ordery można już składać na Atom Comics!

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka