Camboni i Achdé na MFKIG!

Już za tydzień na łódzkiej Atlas Arenie i Stadionie Miejskim odbędzie się największy festiwal komiksowy w Polsce, 28. MFKiG. Pełne informacje o festiwalu znajdziecie na komiksfestiwal.com.
Najbardziej disnejowską atrakcją festiwalu będzie przybycie Silvio Camboniego. Włoski rysownik znany z rysowania komiksów Disneya oraz Niezwykłej podróży (recenzowaliśmy pierwszy tom) został zaproszony przez wydawnictwo Kurc. Z tej okazji na festiwalu premierę będzie miał drugi album komiksu Niezwykła podróż. W piątek o 16:00 odbędą się warsztaty dla dzieci z Cambonim, natomiast w sobotę o 10:45 zostanie przeprowadzone spotkanie z rysownikiem. Autografy Camboni będzie rozdawał zarówno w piątek jak i w sobotę. Więcej o wizycie autora Niezwykłej podróży przeczytacie na Facebooku.
Nie mniej ciekawym wydarzeniem będzie przybycie obecnego rysownika serii Lucky Luke - Achdé (recenzja Ziemi obiecanej). Z francuskim rysownikiem zaplanowano jedno spotkanie, w sobotę o 14:15 w Sali A pt. Jak to jest rysować "Lucky Luke'a". Rysownik będzie podpisywał komiksy w sobotę od 10:30 i w niedzielę od 12:30.
Na festiwalu pojawią się także scenarzyści i rysownicy nowego Kajko i Kokosza, a także twórcy komiksów wyróżnionych w konkursie im. Janusza Christy. Warto także zanotować godzinę 10:30, bo o tej porze w sobotę w sali B rozpocznie się spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem gdzie zostaną zaprezentowane plany na pierwszą połowę 2018 roku. Być może wówczas usłyszymy zapowiedź jakiegoś komiksu Disneya.
Cały plan znajdziecie tutaj.
źródło ilustracji: polter.pl

Komentarze

 1. Tak, a propo czy znana jest dokładna data premiery ostatniej (trzeciej) części Gnata w 2018?
  Ps. oby P. Kołodziejczak ogłosił Barksa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj zobaczyłem że druga część będzie wcześniej 5 dni anizeli pierwotna zapowiedź? :-) https://egmont.pl/Kant-kontratakuje-czyli-przesilenie.-Tom-2,3265540,p.html

   Usuń
  2. Na Egmont.pl jako data premiery widnieje data pierwszego dnia MFKIG (gdzie będą dostępne wrześniowe nowości).
   W księgarniach nowości będą od środy, a tak naprawdę często są już na początku tygodnia.

   Usuń
  3. Aaa oki, dzięki za sprostowanie :-)

   Usuń
 2. Po tym, jak Fantasmagorie zrobiło tę ankietę i Egmont zapowiedziało "Kawę Zombo" i "ŻiCSMcK", nie zdziwiłbym się, gdyby ogłoszono Barksa. Byłoby też miło, gdyby zapowiedzieli po polsku nową serię "DuckTales" :-)

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka