piątek, 15 września 2017

Kaczor Donald 2017-10 - skład - KACZKI W KRAKOWIE!

Do kiosków i saloników prasowych w całej Polsce trafił nowy numer Kaczora Donalda. 975. w ogóle, a 10. w tym roku numer zawiera 32 strony komiksów, a dołączonym gadżetem są klocki Lego Juniors 30338. Na pierwszy rzut oka zawartość numeru wygląda dobrze, oto jego skład:

- Okładka
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Na dnie morza - rys. Massimo Fecchi - 8 stron
- Wysyp bohaterów - 8 stron
- Jaśnie pan hrabia - 6 stron
- Stary smok mocno śpi - rys. Ferioli - 10 stron
- Kurier Kaczogrodzki nr 76 - 1 strona

Jednak jedna historyjka zamieszczona w numerze jest wyjątkowa. Akcja komiksu Ferioliego Stary smok mocno śpi rozgrywa się w całości w Krakowie! Na dodatek jest to także komiks, który lepiej odwzorowuje Polskę niż wcześniejsze komiksy (np. komiks związany z rozpoczęciem Euro 2012). W komiksie Ferioliego widzimy zarówno Wawel, rynek czy Smok Wawelski, a ważną rolę ogrywają krakowskie obwarzanki i Krak. Dla takiego komiksu warto kupić najnowszy numer KD. Poniżej prezentuję dwa wybrane kadry z komiksu Snejbjerga i Ferioliego.

Co ciekawe, Donald pojawia się tylko w jednej z historyjek zamieszczonych w numerze.
W następnym numerze (dostępnym w sprzedaży od 17 października) pojawi się ciekawie wyglądająca Przygoda w Norwegii Midthuna i znacznie gorzej zapowiadający się Duch zamku Cackleberry Joaquina. Jako prezent spinner.
źródło ilustracji: materiały własne

7 komentarzy:

 1. Okładka tego numeru wprost powinna krzyczeć że jest w nim komiks rozgrywający się w Polsce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczki w Krakowie, a promocja u nas zero. Takie rzeczy tylko w Polsce.
   Na dodatek dzisiaj jest MFKIG. Trzeba było Ferioliego zaprosić na festiwal i zrobić wydanie specjalne z tym komiksem (+ jakimś fajnym wyborem innych historyjek) i zlecić Ferioliemu narysowanie polskiej okładki.

   Usuń
  2. Dokładnie, taki potencjał a w ogóle niewykorzystany. Na stoisku Egmontu ten nr KD powinien być jedną z głównych atrakcji.

   Usuń
 2. Jakie inne komiksy rozegrały się w Polsce, oprócz tego wydanego na jesieni 2007?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ziemi naszej sól (który wspomniałeś), KD 2007-45, Kraków i Wieliczka - https://inducks.org/s.php?c=D+2007-058
   Futbolowa gorączka, KD 2012-19, Warszawa - https://inducks.org/s.php?c=D+2012-002
   Inne komiksy związane z Euro 2012 też mogły zawierać jakieś fragmenty w Polsce.
   Nieoczekiwana zmiana planet, GP 35 - https://inducks.org/s.php?c=I+TL+2439-2

   Usuń
 3. Patrząc na przykładowe plansze, Kaczki w Krakowie, to historyjka wykorzystująca Wehikuł Czasu taki jak był w dwóch niegdyś wydaniach albumowych (Kaczor Donald i WC). Można spytać, jakie jeszcze historie wykorzystują ten moty, łączy się to jakoś w całość i co z tego zostało opublikowane w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wehikuł Czasu Diodaka znany z KDiWS pojawiał się i we wcześniejszych i w późniejszych historyjkach. Wspomnę np. pierwszy komiks z Neolitą z "Kaczogrodu". Niestety znalezienie wszystkich tego typu historyjek nie jest łatwym zadaniem.
   W jedną, spójną fabułę łączą się tylko komiksy z serii "Kaczora Donald i wehikuł czasu", oryginalnie składającej się z 6 albumów i epilogu, u nas z serii wyszły tylko 2 albumy, a epilog pojawił się "Kaczorze Donaldzie" 2006-46.

   Usuń