Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 5 - zapowiedź

Na marzec komiksowy dział Egmontu zapowiedział jeden tom z kaczymi historiami. 26 marca do sprzedaży trafi piąty tom Włoskiego Skarbca Giorgio Cavazzano. 200-stronicowe wydanie będzie kosztowało 69,99 zł. Już w tym momencie możecie je zamówić na Egmont.pl. Więcej informacji o całym cyklu znajdziecie tutaj

Wydanie będzie składało się z kilku komiksów stworzonych przez Cavazzano w latach 2006 i 2007, co oznacza, że jest tu sporo ciekawostek, a mało prawdziwej jakości. Wśród ciekawostek wyróżniają się dwa komiksy niewydane w Polsce, jeden to komiks ze Starym Trotylem - Dinamite Bla e l'eclissi... di sale, drugi to historia o 313-sce Donalda oraz Superkwęku - Paperino targato 313 e l'identità meccanica. Dobrą historią jest też opowieść o Czarnym Piotrusiu - Komiksowy złodziej, ale nieporozumieniem jest pojawienie się Szklanego pucharu, choć Cavazzano zrobił wiele lepszych historii o KAWIE, agencji Sknerusa.

Tak naprawdę jedynym komiksem z tego tomu w pełni zasługującym na przedruk w ramach tej serii jest najdłuższa opowieść, czyli kryminalna historia z Mikim i Fantomenem napisana przez Castiego - Topolino e il dominatore delle nuvole. Ten doskonały komiks nigdy wcześniej nie został wydany po polsku i jest to zaledwie jeden z dwóch komiksów tego duetu niewydanych po polsku

Jeśli już mówimy o mistrzach włoskiego komiksu, to warto przypomnieć, że w lutym w serii Gigant Poleca Extra pojawi się Miecz z lodu, czyli słynny cykl fantasy od Massima De Vity. Natomiast ostatni tom serii z komiksami Cavazzano najpewniej trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Dla mnie dobre wieści 👍

    OdpowiedzUsuń
  2. Brawo po prostu rewelacja, tylko pół roku zajęło Egmont by wydalo kolejny tom do tej do tej serii. Zakładam sie ze ostatni tom zostanie wydany w październiku czyli za kolejne pół roku. Słowo daję, wolniejszego tempa wydania serii w życiu nie widziałam. Dobrze ze Kaczogród nie jest tak wydany tak wolno az strach pomyslec ile czasu by zajęło by kolekcja Barska została wydana do reszty gdyby tak bylo.

    Jestem ciekaw czy podobny numer bedzie będzie z antologi postaciach Disneya. Oto jak podejrzewam jak będzie będzie to wyglądało, pierwszy tom bedzie wydany u nasz w wrześniu a drogi w styczeń w przyszłym roku. Natomiast trzeci a zarazem ostatni w lipcu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie to aż tak nie przeszkadza bo i tak mam duże opóźnienia w lekturze.

      Usuń
    2. U mnie to samo.

      Usuń
    3. Skąd założenie, że trzeci tom będzie ostatni?

      Usuń
    4. Też sądzę że poprzestaną na 3, czy nawet na 2 tomach, w końcu raczej spodziewam się, że to będzie niewypał. Zamiast to, niech wydadzą vicara.

      Usuń
    5. Jakoś Nasz wielki Donald z reprintami okazał się sukcesem. Tak krytykowana przez was Dziesieciocentowka nieskończoności również

      Usuń
    6. Dziesięciocentówka bez względu na to jak wielki sukces by odniosła- JEST słaba. I to nie podlega za bardzo dyskusji

      Usuń
    7. Powiedz to Egmontowi - pewnie zamiast wydać PKNA, czy Kwantomasa skuszą się na Donalda jako Wolverine...

      Usuń
    8. Ale po co… przecież im nie zależy na tym żeby wydawać dobre komiksy tylko żeby się kasa zgadzała. Egmont to nie org charytatywna, tylko biznesowa.

      Usuń
    9. "raczej spodziewam się, że to będzie niewypał. Zamiast to, niech wydadzą vicara." - pierwsza część zgoda, druga brzmi jak wystawianie ślimaka w wyścigu, bo żółw będzie za wolny xD

      Usuń
    10. Po tragicznie wyglądającym, wydanym na odwal się tomie pierwszym i dublach w kolejnych tomach, seria chyba nie jest aż tak bardzo popularna, jak Rosa i Barks. Mało się sprzedaje, to rzadko wychodzi.

      Usuń
  3. Rzecz jest w tym, ze gdyby ze inne kolekcje byłyby wydawane w takim wolnym tempie. To raczej ze bardzo nie byłoby wydawania je. Na przykład Kolekcja Barska, by zajęła ponad piętnaście lat by skończyć gdyby dwa tom wychodził w roku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No ale Kaczogród jest wydawany w innym tempie więc po co te rozkminy… a Skarbca są jeszcze tylko dwa tomy do wydania…

      Usuń
    2. Amerykanie właśnie tak wydają swoją kolekcję Barksa - dwa tomy na rok.

      Usuń
  4. Kczogród jest wydawany w szybszym tempie ponieważ dobrze sie sprzedaje. To ze Włoski Skarbiec, w takim tempie jest wydawany to prawdopodobie oznacza ze słabo sie sprzedaje. a to oznacza,ze raczej to nie był trafny wybór by go wydać. Złe przeczucie, mowi ze antologia postaciach Disneya to również kiepsko sie sprzeda. Problem polega na no egmont nie wydaje to co fany Naprawdę pragnął

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Idź marudzić gdzie indziej, ok?

      Usuń
    2. Ja akurat czekam na te antologie

      Usuń
    3. No to dobrze, może akurat się okaże że będzie w krótkich odstępach czasu wydawany i będziesz zadowolony. Po co tak gdybasz i marudzisz że na pewno będzie źle…

      Usuń
    4. To nie ja gdybam

      Usuń
  5. no właśnie ja tam bardzo lubię włoski skarbiec. można dostać komiksy najlepszego włoskiego rysownika w pięknej oprawie a powiedzmy sobie szczerze że CARL BARKS pozza tym oczywiście że jego komiksy mają świetny scenariusz i jest on po prostu legendą kaczych komiksów to nie rysował jakoś mega pięknie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale Cavazzano rysuje przecież tragicznie, pierwszy tom to była porażka szczególnie z tym archaicznym kolorowaniem

      Usuń
    2. ROZUMIESZ JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY KOLOROWANIEM A RYSOWANIEM? a pozatym przyznam żew pierwszym tomie nie rysował jakoś świetnie ale to nie znaczy że rysuje beznadziejnie a jego komiksy są też bardzociekawe

      Usuń
    3. Barks super rysował. Jak mało kto…

      Usuń
    4. Właśnie, Barks na pewno o wiele lepiej rysował niż Cavazzano i większość się z tym zgadza. Cavazzano definitywnie nie jest w mojej subiektywnej opinii najlepszym rysownikiem włoskim, raczej jednym z gorszych. A co do najlepszych, to bym raczej wolał serię Roty, Scarpy, Castiego, Ziche.

      Usuń
    5. Jak dla mnie komiksy rysowane przez Ziche są przekombinowane i scenariuszowo i rysunkowo. Owszem, czasami śmieszą. Ale w końcu zaczynają irytować powtarzalnością żartów i mimo tego całego kombinowania- przewidywalnością. Czytając jej komiksy ma się wrażenie, że wszyscy tam cierpią na chorobę afektywną dwubiegunową.

      Usuń
    6. a to przepraszam myślalem że więcej osóbwoli takich rysowników jak de vita czy cavazzano

      Usuń
  6. chodzi mi o to ze skoro tak narzekacie na włoski skarbiec to go po prostu nie kupujcie

    OdpowiedzUsuń
  7. a poza tym skąd możecie wiedzieć że antologie tez bedą tak rzadko wychodzić i od razu marudzicie wszyscy wiemy ze EGMONT ma teraz dużo gorszy okres jeżeli chodzi o kacze komiksy ale takie marudzenie na pewno mu nie pomoże

    OdpowiedzUsuń
  8. Nasz wielki Donald, był sukcesem ponieważ był to specialne wydanie by uczcić 90 urodziny donalda. Wiele osób chętnie kupuje takie rzecy. Natomiast antologie, z postaciach Disneya jakos nie wróży sukcesem. Ponieważ całkiem możliwe ze 1/3 tomu będę zawierac repinty barksa i rosa .

    Co gorsze kobieta, ktora zajmuje sie wydziałem egmont ktora była na zeszłoroczny Międzynarodowy Festiwalu Komiksu i Gier. Powiedziała ze te antologie, będą zawierac rowniez histore ktore byłe wydane juz wcześniej w gigant poleca i megagiga. A to może oznaczać ze 2/3 tomu będą zawierać reprinty, a nowego materiału ktory nie został wcześnie wydany będzie tylko 1/3. A więc w sumie jakość kiepsko to wygląda ta antologia. Wolałbym zeby wydali scarpa albo vicara i nawet William Van Horn zamiast tego PKNA i Kwantomas tez mi sie marzy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ta "kobieta" ma imię i nazwisko - podejrzewam, że chodzi Ci o Martynę Chrzanowską, obecną szefową działu komiksów z Egmontu. Czy jesteś pewien, że w antologiach mają się znaleźć komiksy z Gigantów i MegaGiga? Wszystko wskazuje, że będą one raczej nastawione na komiksy czterorzędowe, takie z "Kaczora Donalda", a nie z Giganta i podobnych pism.

      Usuń
    2. Przejrzałem film z MFKiG - faktycznie pani Chrzanowska wspomina w pewnym momencie o Gigantach, ale moim zdaniem to może być przejęzyczenie... No cóż, zobaczymy. Dopóki nie poznamy składu, nie ma co przesądzać w jedną bądź w drugą stronę.

      Usuń
    3. Antologie mogą zawierać reprinty z każdego typu wydania, które pojawiło się w Polsce... albo nie.
      Więcej szczegółów poznamy wkrótce, nie sądzę, żeby pani Chrzanowska na wyrywki znała składy tych tomów.

      Usuń
    4. Problem z analogia mi jest ten, że to zawsze zaczynanie od Donalda i Sknerusa a to postacie z którymi niemal wszystko co najlepsze już w Polsce wydano i nie da się uciec od reprintów. Lepsze by były analogię innych postaci, mniej wyeksplaotowanych, tylko, że ten inne postacie są mniej popularne i błędne koło się zamyka...

      Usuń
    5. Tak, bo antologia Klarabelli na pewno będzie sukcesem... Sure, Jan...

      Usuń
    6. Nie myślałem od razu o Klarabelli, ale nawet antologia Mikiego byłaby ciekawsza od kolejny raz Donald i Sknerus. Po za tym na początek zostałbym jednak przy kaczkach - antologia takich postaci hak Siostrzeńca, Diodak czy Daisy a nawet Bracia Be czy Magika mogłyby być ciekawe.

      Usuń
    7. Jest jeszcze całe mnóstwo znakomitych komiksów z Donaldem i Sknerusem, których w Polsce jeszcze nie wydano :)

      Usuń
  9. O to replay video ze zeszłoroczny Międzynarodowy Festiwalu Komiksu i Gier.
    https://www.youtube.com/watch?v=lNiHNPCcYAM

    W 8:54 do 9:01 pani Chrzanowska, mowi ze prawdopodobnie antologie, bede zawierać komiksy które kiedyś były w Giganty.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czyli kiepsko, dostaniemy popłuczny włoskich Komiksów, w najlepszym razie reprinty tych lepszych Komiksów....

      Usuń
    2. To nie kupisz

      Usuń
    3. Jak się nie kupi to się nie sprzeda, a wtedy antologie szybko padną...

      Usuń
    4. Dziesięciocentówka nieskończoności też miała być niewypałem

      Usuń
    5. Nie dla Egmontu, skoro jest jedenastym najlepiej sprzedającym się komiksem 2024 roku, a debiutowala przecież w grudniu. Czego nie można powiedzieć o tomach Barksa, nie wspominając już o Cavazzano

      Usuń
  10. Jeżeli te antologie, faktycznie Będę zawierać 2/3 reprinty to raczej wątpie by ludzie je kupowali. Ja nie mam nic przeciwko reprinty. ale prawda jest taka, ze dużo pragnie zobaczyć publikacje ktore nigdy nie zostały wydane u nasz. zamiast wydać PKNA, czy Kwantomasa albo Scarpy to egmont woli wydać takie slabostki jako Donalda jako Wolverine.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Scrapa to może niekoniecznie, chyba, że jakiś baaardzo uważny i skrupulatnie wyselekcjonowany zbiór Komiksów wydać...

      Usuń
  11. Moim zdaniem, dobrym pomysłem byłaby antologia o superkwęk. Na goofy tez jest Materiał ale czy ludzie by to kupili?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też pomyślałem o Superkwęku, ale to jednak "Gigantowa" postać a antologie powinny się składać raczej z czterorzędówek. Goofy jest raczej popularny, czemu nie? Trzeba by tylko umiejętnie dobrać komiksy bo łatwo zepsuć temat.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2025-01 - zapowiedź - zalew hiszpańskich twórców

"Kaczogród" nadal bestsellerem Egmontu!