Kaczor Donald 2017-08 - skład - Midthun, Korhonen, Ferraris

Kolejny miesiąc minął, więc czas na nowego Kaczora Donalda. Tym razem pismo zawiera same nowe komiksy stworzone przez uznanych twórców. Do numeru dołączono "długopis dla tajniaków" oraz karty kolekcjonerskie Gru, Dru i Minionki.

- Okładka
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Wynalazcy i złodzieje - rys. Arild Midthun - 11 stron
- W poszukiwaniu straconego filmu - scen. i rys. Kari Korhonen - 10 stron
- Donald wymiata - 11 stron
- Kurier Kaczogrodzki nr 74 - 1 strona

Midthun, Korhonen i Ferraris - to komiksy tych rysowników znajdziecie w najnowszym Kaczorze Donaldzie. Dawno takiego zestawu rysowników w jednym numerze nie było, więc według mnie może to być jeden z najlepszych tegorocznych numerów pisma. Warto też zwrócić uwagę, że komiks Ferrarisa został napisany przez Larsa Jensena, którego scenariusze zwykle trzymają wysoki poziom.
Jedna uwaga - komiks Transgaarda i Midthuna Wynalazcy i złodzieje należy do serii Wynalazcy. Serii z której jeden, finałowy komiks został wydany w Polsce 3 lata temu. Na szczęście jest to na tyle luźna seria, że nawet wydanie komiksów z niej w achronologicznej kolejności, nie powoduje problemów przy czytaniu poszczególnych komiksów. Jednak wolałbym, żeby redakcja bardziej uważała na to jakie komiksy wydaje.
Według mnie dla fanów rysunków Midthuna i/lub Korhonena i/lub Ferrarisa - najnowszy KD jest zakupem obowiązkowym.
Niestety w kolejnym numerze, który trafi do kiosków 17 sierpnia, będzie trzeci w tym roku reprint. Chodzi dokładnie o komiks Przystanek Atlantyda Vicara wydany w Polsce w 2001 roku. Oprócz niego w numerze pojawi się komiks Ferrarisa lub Miguela (trudno na podstawie kadru stwierdzić dokładnie). Mam nadzieję, że trzeci komiks opublikowany w numerze będzie lepszy.
źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Moja krótka opinia o numerze : Moim zdaniem numer zawiera jeden komiks dobry (,,W poszukiwaniu straconego filmu'' ) i dwa komiksy średnie ((,,Donald wymiata'' i ,,Wynalazcy i złodzieje'' ). Na pewno na uwagę zasługuje komiks Korhonena i choć ciągle nie jestem w pełni przekonany do rysunków Korhonena to muszę przyznać, że scenarzystą jest całkiem niezły. Ten komiks to potwierdza, interesująca fabuła.
  Komiks ,,Wynalazcy i złodzieje'' poza ładnymi rysunkami Midthuna moim zdaniem posiada mało interesującą i zbytnio przeciągniętą fabułę. Na jedyny plus zasługuje postać psa. Pomysł na komiks ,,Donald Wymiata'' wydała mi się ciut ciekawsza, komiks mógł być jednak według mnie trochę krótszy . Nie śmieszył mnie też w ogóle postać fryzjera.

  Czy jest to jeden z lepszych numerów Kaczora Donalda w tym roku ? Hm. ? Może inaczej :
  2017/01 : dobry bardzo długi świąteczny komiks Midthuna, słaby komiks Pujola .
  2017/02 : dwa słabe komiksy Roty i Miguela. Bardzo dobry komiks z rysunkami Vicara (reprint).
  2017/03 : przyzwoity komiks Gulbranssona, średni komiks Rodriqeza, dobry komiks Midthuna.
  2017/04 : słaby komiks Maximino, średni komiks Pujola (ładne rysunki ), średio-dobry dziwny komiks Williama Van Horna.
  2017/05 : słaby komiks Roty, dobry komiks Ferioliego , średni komiks Korhonena.
  2017/06 : trzy dobre komiksy, choć żaden się nie wyróżnia od innych. Bardzo ładne rysunki Rodriquesa w jednym z komiksów.
  2017/07 : średni komiks Vicara, dobry krótki komiks Wandy Gattino, słaby komiks (reprint ) Maximino.

  Ogólnie ze słabszych numerów od aktualnego by wymienił numery : 4,5,7. Na podobnym poziomie : 3, . Za lepsze : 1,2,6 .


  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)