Wrzesień 2015 w IDW - Superkwęk, Casty, Rota

Donald Duck #5
scenariusz: Guido Martina • rysunki: Giovan Battista Carpi, Daan Jippes • okładka: Marco Rota, Derek Charm (SUB), Thom Pratt (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 9/16/2015

Z wielką mocą przychodzi... brak odpowiedzialności! W ważnym dla historii komiksów Disneya, który w końcu ma swoją premierę w USA, Donald staje się "The Diabolical Duck Avenger"- super-anty-bohaterem gotowym wyrównać rachunki z wujkiem Sknerusem raz na zawsze.
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Jak dla mnie numer jeden w tym miesiącu, choć w numerze nie ma komiksu Scarpy. Według mnie IDW podjęło świetną decyzję, że w 5. i 6. numerze Donald Duck pojawi się pierwszy komiks z Superkwękiem - Paperinik il diabolico vendicatore, czyli po angielsku The Diabolical Duck Avenger. Choć według mnie postać Superkwęka i pierwsze komiksy z nim są na tyle ciekawe i dobre, że według mnie zasługiwałby na osobną serię. Ale mam nadzieję, że nie jest to tylko jednorazowy wyskok i za kilka kolejnych miesięcy zobaczymy kolejny w kolejności komiks z Superkwękiem. Komiks pewnie pojawi się w nowym kolorowaniu. Oprócz tego w numerze pojawi się krótki komiks Daana Jippesa.
Okładki - zwykła okładka autorstwa Roty jest świetnie narysowana i świetnie została zaprojektowana, a wersja Charma zupełnie do mnie nie przemawia. Jak już pisałem wcześniej - ten numer trzeba mieć, ponieważ jest w nim historia, która na stałe odmieniła wizerunek Donalda.
SZCZEGÓLNIE POLECAMY! (x3)

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Mickey Mouse #4
scenariusz: Andrea "Casty" Castellan • rysunki: Giorgio Cavazzano • okładka: Giorgio Cavazzano, James Silvani (SUB), Amy Mebberson (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 9/9/2015

Miki ponownie wyrusza w podróż wraz z badaczką Eustazją Tost by odnaleźć niesamowity "Gift of the Sun Lord", lecz Czarny Piotruś robi wszystko by utrudnić im poszukiwania skarbu.
(na podst. inf. z previewsworld.com)

Wygląda na to że IDW zamierza w cyklu kwartalnym publikować w Mickey Mouse komiksy Casty'ego z Eustazją Tost, ponieważ w czerwcu został wydany pierwszy komiks, a kolejny, Gift of the Sun Lord, pojawi się we wrześniowym numerze. Będzie to prawdopodobnie jedyny komiks w tym numerze. Trudno jednak powiedzieć kiedy pojawi się kolejny komiks, znany w Polsce jako Kolos z Rodos, ponieważ jest to komiks dwuczęściowy. Oczywiście wszystkie komiksy z Eustazją Tost zostały wydane w Polsce, więc jedynym powodem do zakupu może być chęć zapoznania z nimi w większym formacie.
Jak często się zdarza, najlepszą okładką będzie zwykła wersja autorstwa Cavazzano, choć wersja specjalna będzie miała jako okładkę ilustrację Silvani'ego, który najczęściej tworzy dość dobre okładki. Ja, jako wielbiciel tej serii komiksów, zakupię ten numer, ale was raczej zachęcam do zakupu innych numerów, z komiksami nieznanymi w Polsce.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Uncle Scrooge #6
scenariusz: Giorgio Pezzin • rysunki: Marco Rota • okładka: Jonathan Gray, Amy Mebberson (SUB), Derek Charm (DL)
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 9/2/2015 

"The Bigger Operator": Złodziejski architekt Antoine Mountebank potrafi dostrzec słaby punkt każdego budynku i najeżdża na kolejne budynki Sknerusa.
(na podst. inf. z previewsworld.com)

Jest to kolejny już numer Uncle Scrooge, w którym pojawia się dobry, ale nie znakomity komiks, a w tym wypadku jest to dość stary komiks Roty i Pezzina - The Bigger Operator. 32-stronicowy komiks z 1974 roku, z dość dobrymi ocenami na Inducks, w nowym kolorowaniu będzie się dosyć dobrze prezentować. Warto też zaznaczyć, że do dnia dzisiejszego komiksu nie został wydany w Polsce. Oprócz tego komiksu w numerze pojawi się jakiś inny 2-3-stronicowy komiks.
Z okładek znamy tylko okładkę wersji Disney Legacy, ale z dwóch pozostałych, spodziewam się, że lepsza będzie ta autorstwa Graya. Numer może nie jest jakiś wybitny, ale jest to drugi najlepszy zeszyt tego miesiąca, bardzo porządny, trzeba powiedzieć.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Walt Disney's Comics and Stories #723
scenariusz: Bruno Sarda • rysunki: Massimo De Vita, Franco Valussi, Gil Turner • okładka: Dave Alvarez, Derek Charm (SUB), James Silvani (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray
FC • 40 stron • $3.99 W sklepach: 9/23/2015 
 
"Search for the Zodiac Stone," część 3. z 12.: Gdy ponurze szkockie duchy wychodzą, Sknerus, Donald i Miki są na to gotowi!
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Epopei ciąg dalszy! Dla przypomnienia, choć będę zdziwiony, jeżeli ktoś jeszcze nie wie. W numerze pojawi się 3. część najdłuższego komiksu Disneya - The Search For the Zodiac Stone. Oprócz tego w numerze pojawi się jakiś krótki komiks GIla Turnera z Małym Wilczkiem. Co mam więcej pisać o tej serii? Tak jak pisałem już miesiąc i dwa miesiące temu. Poczekajmy do zapowiedzi pierwszego numeru wznowionej serii, wtedy zobaczymy jak będzie to wyglądało.
Okładki tego numeru są niestety brzydkie i w sumie nie wiem, która jest gorsza, ponieważ obie są złe narysowane i jeszcze dziwnie pokolorowane. Sam numeru na razie nie polecam, choć poczekajmy na dokładniejsze informacje o sposobie publikacji głównego komiksu.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Oto zwyczajowy ranking.
1. Donald Duck #5
...
2. Uncle Scrooge #6
3. Mickey Mouse #4
4. Walt Disney's Comics and Stories #723
W tym miesiącu zakupię, już tradycyjnie, wszystkie zeszyty poza WDC, a wam szczególnie polecam się zainteresować się numerem Donald Duck, bo będzie to niepowtarzalna okazja na zdobycie pierwszego komiksu z Superkwękiem, bo angielsku i jeszcze w nowym kolorowaniu. A nie tylko wiernym fanom serii Uncle Scrooge, polecam też zeszyt tej serii, ponieważ nie będzie nadzwyczajny, ale wart przeczytania.

Poza tym w wrześniu pojawi się kolejny trejd i pierwszy tom serii zbierającej paski komiksowe Ala Taliaferro.

Donald Duck TP vol 01: Shellfish Motives
scenariusz: Romano Scarpa, Dick Kinney •  rysunki: Romano Scarpa, Mau Heymans, Al Hubbard, Al Taliaferro • okładka: Derek Charm
FC • 6 na 9 cali • 148 stron • $12.99 W sklepach: 9/16/2015 

Przygody Kaczora Donalda powracają w kolekcji w rozmiarze przyjaznym dzieciom. Tom zawiera historie  "Shellfish Motives," "Suspicious Customer" i więcej!
(na podst. inf. z previewsworld.com)


Tak jak miesiąc temu, nadal nie mamy pewności, czy tomy będą zbierać trzy czy cztery zeszyty, ale nie szkodzi to temu, żebym wymienił jakie komiksy się w nim znajdą. A będą to Shellfish Motives Scarpy, Wreck, Lies and Videotape Heymansa, Counter Spy Taliaferro, The Siege of Nothing Atoll Cavazzano i prawdopodobnie The Perfect Calm Scarpy. Jak sami widzicie, wybór komiksów jest bardzo dobry i jeżeli nie kupujecie zeszytów, to będzie prawdopodobnie jeden z najlepszych tegorocznych trejdów. 2 klasyczne komiksy Scarpy (w tym jeden podwójny), komiks Cavazzano oraz spora dawka innych, dobrych komiksów. Szkoda tylko, że okładka dość średnia. Przypominam, że trejdy będą wydawane w ciut pomniejszonym formacie.

Tom można zakupić w Atom Comics lub też w Book Depository (5% wartości zamówienia wspiera KAI).

Walt Disney Donald Duck Daily Newspaper Comics HC Vol 1
scenariusz: Bob Karp •  rysunki i okładka: Al Taliaferro
FC • 11 na 8,5 cala • 272 strony • $39.99 W sklepach: 9/16/2015

Ze skarbca Disneya! Po raz pierwszy początkowe paski codzienne z Kaczorem Donaldem zebrane w tomie! Codzienne paski miały swoją premierę 7 lutego 1938 roku i w ciągu 8 tygodni stały się najszybciej rozwijającymi się konsorcjalnymi paskami komiksowymi na świecie. Niniejszy tom zawiera ponad 800 dziennych komiksów z lat 1938-1940 narysowanych przez Ala Taliaferro i napisanych przez Boba Karpa, reprodukowane z oryginalnych materiałów ze skarbca Disneya!

 
Dobry pomysł, ale słabo wykonany. Po pierwsze - dlaczego tylko codzienne paski, po drugie - cena, po trzecie - dodatki. Dlaczego się czepiam, że tylko codzienne? Ponieważ Taliaferro w przeciwieństwie do Gottfredsona, przez całą karierę tworzył razem oba rodzaje pasków. Cena - niestety, za podobną grubość tomu, w podobnym formacie, zapłacimy aż 40 dolarów, niby ciut więcej niż za kolekcję Gottfredsona (35 dolarów), tylko że ją można kupić w pakietach po 2 tomy kosztujących 50 dolarów. I dlaczego dodatków może być bardzo mało? Jak wyliczyłem, jeżeli chcą opublikować tyle pasków ile planują, to na dodatki zostanie tylko kilka stron. Powiem tak - nie kupujcie konia w worku i to na dodatek drogiego i takiego, którego macie w wielu innych, polskich wydaniach. Lepiej poczekajcie i kupcie dopiero gdy będzie znanych więcej szczegółów.

Tom można zakupić w Atom Comics lub też w Book Depository (5% wartości zamówienia wspiera KAI).

A już jutro - informacja o darmowym komiksie Disneya, który ma zostać wydany w okolicach Halloween.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru