Donald Duck #2 (IDW) - zapowiedź

Dziś został wydany drugi numer amerykańskiego Donald Duck, w którym poza drugą częścią legendarnego komiksu Scarpy, znalazły się historyjki Molinari i Taliaferro.

Donald Duck #2
Data premiery: 27 czerwca 2015
Liczba stron: 40
Cena: 3,99$
Zawartość:
- Shellfish Motives (Part 2 of 2) - scen. i rys. Romano Scarpa - 25 stron - pierwszy komiks z bratem Sknerusa, Gedeonem - nowe kolorowanie
- Fishing Warning - 1 strona
- Counter Spy - rys. Al Taliaferro - 10 stron - nowe kolorowanie
Komentarz: BARDZO DOBRY NUMER! Dokończenie wybitnego komiksu Scarpy, przeciętny gag w wykonaniu włoskich twórców, a także najdłuższy komiks zrobiony w życiu przez Ala Taliaffero. Szczególnie ten ostatni komiks jest ciekawy, ponieważ choć komiks był w Polsce w 2005 roku, to w Stanach na jego ponowną publikację czekano 68 lat, i wreszcie się doczekano. Gorąco polecam zakupić, ten i poprzedni numer.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge


 
Przykładowe strony: 

Komentarze

 1. Czytałeś ten tytułowy komiks Scarpy ? Naprawdę jest taki doby jak opinie o nim ? Ten cały Gideon naprawdę został przedstawiony jako brat Sknerusa ? Jest bardziej wiarygodny od Kwacjusza McLumpa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwacjusz McLump w żadnym wszechświecie nie jest bratem Sknerusa. To jest błąd wersji polskiej, bo w oryginale jest dalekim krewnym.
   A Gideon jest oficjalnie bratem Sknerusa.

   Usuń
  2. Oficjalnie, ale tylko w ,,świecie" komiksów włoskich. Oficjalnie (np. u Barksa czy Rosy) Sknerus ma tylko siostry choć w sumie nie wiem na ile to stwierdzenie że definitywnie nie ma brata czy po prostu żaden scenarzysta nie wpadł na taki pomysł i o takim pomyślę nie wspomniał. Odchodząc od tych dygresja to jeśli czytałeś ten komiks: to jak ci się o spodobał ? Fabuła jest ciekawa ? Postać Video na wiarygodna, rozbudowana i interesująca ? Ciekawsza od Kwacjusza McLumpa ? Czy fakt że jak piszesz ,,oficjalnie jest bratem Sknerusa" nie wadze Ci, przyjmujesz go, uważasz ze jest do zaakceptowania ? Tak w sumie to jak to zostało przedstawione: w sensie czy jest jakaś ich historia z dzieciństwa, jaką różnica wieku ich dzieli?, czy zawsze utrzymywali ze sobą kontakty? jaki charakter ma Gideon ? Kim jest i czy ma rodzinę ? I jeszcze czy jego ojcem i matka jest ojciec i matka Sknerusa czy może to przybrany brat ? Sory że tak wytypuje ale mnie to ciekawi i sam fakt ze Sknerus ma brata jest (jak pewnie albo i nie) przyznasz jest co najmniej odważny, żeby nie powiedzieć kontrowersyjny. Ultra fani Rosy (do których się nie zaliczam ) uznaliby to pewnie za przekłamanie i fakt nie do pogodzenia z ŻICSM (który wcale nie twierdzę że jest ,,prawdą objawioną" i każde odstępstwo od niego jest niedopuszczalne). Jeśli czytałeś ten komiks Scarpy jeślibyś mógł to prosiłbym o twoją opinie na to wszystko.

   Usuń
  3. Jak mi się komiks spodobał - czytałem na razie tylko 1. część, więc nie odpowiem ci w całości, ale według mnie jest ciekawy, ale jest jeszcze wiele spraw do rozwiązania.
   Postać Gedeona jest rozbudowana, widać jego relacje ze Sknerusem, między innymi to, że Sknerus od wielu lat zamierza wykupić gazetę Gedeona, na co on nie pozwala, bo nie chce, by jego gazetę kierował jakiś biznesmen. Nie ma raczej napisane, jaka jest między nimi różnica wieku, a także nie ma historii z dzieciństwa. Co do rodziców - też nie ma nic wspomniane, co raczej oznacza, że jest prawdziwym bratem Sknerusa.
   I nie rozumiem kontrowersyjności tego, że Gedeon jest bratem Sknerusa. Należy pamiętać, że ten komiks pojawił się wcześniej niż jakakolwiek wzmianka o siostrach Sknerusa. Tak więc nie rozumiem, dlaczego ktoś mógłby mówić, że nie jest bratem Sknerusa, ponieważ nie zgadza się to z linią jednego artysty zwanego Don Rosa. (Z wersją Barksa to się zgadza - znajdź w jakimkolwiek komiksie Barksa powód dlaczego tak nie mogłoby być!)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka