Specjalny numer "Kaczora Donalda" już w środę, jedynie 5 stron komiksów - Prosto z Ekranu 2016-01

Informacja o dzisiejszym Kaczorze Donaldzie pojawi się za godzinę (jest m.in. Psie gadanie Barksa), ale w tym numerze pojawiła się zapowiedź specjalnego numeru Kaczora Donalda, który wyjdzie w ramach serii Prosto z Ekranu. Do magazynu będą dołączone dwa gadżety, kosztować będzie 14,99 zł, wyjdzie w środę, 20 kwietnia, a co najważniejsze, będzie w nim pięć komiksów.
(Aktualizacja) Jak potwierdziliśmy w redakcji Kaczora Donalda będą to komiksy 1-stronicowe, na dodatek oryginalnie wydane w latach 90-tych w serii Zawsze Śmieszne. Poza tym w numerze będą Figle Figlarzy czy Parady Żartów sprzed lat.

źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Trochę dziwnie... To może niech w ogóle przerzucą się na sprzedaż zabawek i gadżetów zamiast "zaprzątać" sobie głowę komiksami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ja jestem najbardziej zbulwersowany reklamą "5 komiksów". Bo jednak patrząc na to jaka będzie cena i jakie będą gadżety myślałem "czyli pewnie cały numer będzie miał z 64 strony, z czego co najmniej połowa komiksy", a tu 5 STRON. 15 złotych za lichy gadżet i jeszcze bardziej lichą gazetę? A kiedyś to umieli robić porządne specjalne wydanie, np. to na Euro 2012 (te na Mundial 2014 miało obcięty jedną część komiksu).

   Usuń
  2. Jeżeli rzeczywiście tak będzie że to bedą jednostronnicówki? (info jest pewne?)
   To dla mnie to jest ewidentne wprowadzanie klienta w błąd żeby nie powiedzieć dosadniej.
   Słabo się dzieje ostatnio w tym Egmoncie...

   Usuń
  3. Potwierdzone, gdybym nie miał potwierdzonej informacji, to bym o tym nie napisał.

   Usuń
  4. To rzeczywiście kiepsko.
   Bardziej chodziło mi o to że znowu piszą jedno a okazać się może co innego (jak w przypadku lego).
   Alez racji tego że 20.04 już tuż tuż to pewnie komiks (o ile mozna to tak nazwać) już jest w wydruku. Tak czy inaczej ostatnie ruchy związane z KD nie napawają optymizmem...

   Usuń
  5. Po pierwsze należało napisać ,,5 pasków'' lub ,,5 Zagadek Mikiego'' a nie ,,5 komiksów'' gdyż takie pisanie to jawna manipulacja. Po drugie (IMHO!) wasza reakcja jest nazbyt krytyczna. Oczywiście wolałbym wydanie specjalne (lub dłuższy numer kd) z komiksami a nie łamaczami głowy i kawałami, ale przecież dawno nie wydano czegoś podobnego. Nie jest to ,,zamiast'' czegoś , a przecież ,,Łamacze Głowy'' czy ,,Poradniki Młodego Skauta'' były już kiedyś i dobrze zrobione ( w sensie jakieś eksperymenty, żarty rysunkowe) to nie jest takie źle i pewnie jakbym miał te 5-9 lat to bym się z czegoś takiego cieszył. Może to otworzy drogę do innych wydań specjalnych ? Żeby nie było, że nie widzę wad tego pomysłu to uważam, że już lepiej by wydać coś nawet w stylu ,,Magazyn na topie'' ,,Miki w szortach'' niż to , no i cena 14,99 zł to trochę za dużo. Mam nadzieję, że redakcja nie odstawi chałutry , ale odnoszę wrażenie, że redakcja czasem zapomina, że Kaczor Donald=komiksy i tylko one świadczą o sile magazynu i TYLKO one mogą zapewnić napływ stałych czytelników. Mam wrażenie, że obecnie komiksy czterorzędowe zeszły w Egmoncie na drugi brzeg kosztem Gigantów i działów niekomiksowych w KD. Ulepszanie KD niech zaczną od mądrego wybierania komiksów (bez losowości) a nie działów niekomiksowych, których od 4 lat poza ,,Figlami Figlarzy'' i ,,Kurierem Kaczogrodzkim'' omijam, bo poziom jest bardzo niski. Może likwidacja niektórych działów, kaczorowe artykuły ( coś o twórcach,postaciach, quizy komiksowe, jak narysować sknerusa itp.) , więcej stron komiksów itp. 32 stron komiksów czterorzędowych na miesiąc to bardzo mało i czemu np raz do roku nie wydać 80 stronicowego numeru kd i jakiegoś plakatu/kalendarzu komiksowego jako dodatek. Odnośnie kondycji obecnej KD to nie jest fatalnie, poziom nie jest spadkowy , ale wręcz stabilny, ale o ile kiedyś można było sobie pozwolić na ,,słabsze numery'' czy zapychacze w stylu takich pisemek czy słabszych komiksów w numerze to teraz przy miesięcznej częstotliwości wydawania już raczej nie. Redakcja próbuje , za to plus (np. dodawanie giganta do kd to był dobry pomysł. komiksy z gigantów sprzed kilku lat jak w 2013r. już ciut gorszy, ale czemu nie dodać do kd np. książeczki z 3 komiksami vicara czy barksa z kd z lat 90 ? ) tylko czasem jakby podąża dziwną drogą. O ile poziom komiksów w kd wzrośnie to jak dla mnie mogą nawet wydawać Disney Cuties :)

   Usuń
 2. Przyznam, że to info zwaliło mnie z nóg. Pięć komiksów jednostronicowych z "Zawsze Śmieszne" i życzą sobie za to 15 zł? A co będzie zawierała reszta pisma? Reklamy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "101 super-żartów, 10 jajcarskich pomysłów". Z tego co dowiedziałem się od redakcji będą to głównie przedruki działów z KD z lat 90-tych. Tylko chyba ktoś zapomniał, że KD w latach 90-tych to głównie komiksy, a reszta, czyli gadżety, dodatkowe działy to tylko dodatki.

   Usuń
  2. Czy ktoś zakupił to wydanie i wie co ciekawego jest w środku? Ja tylko przejrzałem je w Empiku i wygląda dość słabiutko, bo jest bardzo mało stron, a cena trochę odstrasza od zakupu. Jak się nad tym zastanowiłem, to może i całkiem ciekawy był pomysł, żeby wypuścić zebrane "Figle Figlarzy" z poprzednich lat w jednym numerze, tylko wykonanie kuleje.

   Usuń
  3. Pierwsze primo: Nie mam nic przeciwko, żeby Egmont sobie wydawał książeczki z kawałami, figlami figlarzy, łamaczami głowy itp. gdyż nie stanowi to żadnej konkurencji dla KD i bilans w najlepszym wypadku wyjdzie zero.
   Drugie primo: Cena wydaje się trochę za wysoka w stosunku do ilości stron. Wydaje, się że optymalna to by było 9,99 zł
   Trzecie primo: Inne rzeczy niż komiksy mnie nie interesują, więc z takiego samego powodu, dla którego nie kupuje MikiMaxa nie kupię i tego.
   Czwarte primo: ,,Naprawianie KD'' (o ile potrzebne) powinny się skupiać na komiksach a nie gadżetach i działach niekomiksowych
   Piąte primo: Czy nie lepiej by było wydać tego jako dodatek do zwykłego KD ?
   Szóste i ostatnie: Zamiast tego jak już nie chcą wydawać komiksów to bym wydał kalendarz komiksowy.

   Usuń
 3. To będzie chyba ostatni numer kaczora donalda :-(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka