PRIMA APRILIS: Koniec podziału! Teraz 4-rzędowe historyjki też w "Gigantach"!

 Poniższa informacja jest tylko żartem primaaprilisowym.

Każdy widzi, że magazyny publikujące 4-rzędowe historyjki takie jak Kaczor Donald czy Anders And z roku na rok tracą na popularności, dlatego też przełomowy wywiad z Peterem Hopfnerem, redaktorem niemieckiego Lustiges Taschenbuch, czyli odpowiednika polskiego Giganta, aż tak nie zaskakuje, oto jego najważniejsze fragmenty.

Czy w najbliższym czasie są planowane jakieś zmiany w LTB?
Tak. W ostatnim okresie pojawiło się kilka serii, takich jak Lustiges Taschenbuch präsentiert, gdzie w kieszonkowym formacie pojawiły się 4-rzędowe historyjki. Test okazał się sukcesem, więc wraz z redaktorami pocketów z całej Europy postanowiliśmy, że od czerwca tego roku (197. tom Giganta - przyp. red.) w LTB będą pojawiały się 4-rzędowe historyjki. Dzięki temu w każdym tomie oprócz komiksów twórców pokroju Cavazzano, Fecchiego, Ziche, Facciniego czy Amendoli będą pojawiły się komiksy Feroliego, Maximino, Midthuna czy Gulbrassona.
Wywiad na podstawie lustige-taschenbuecher.de

Z jednej strony jest to dobra decyzja, ponieważ obecnie w Polsce pojawia się naprawdę niewiele 4-rzędowych komiksów, lecz z drugiej strony obawiam się, że 4-rzędowe komiksy mogą się źle prezentować na tak małym formacie i słabym papierze. A co wy sądzicie o tej decyzji? Piszcie w komentarzach.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela