Wielcy bohaterowie Disneya 1: Kaczor Donald. Zakwakane przygody - przykładowe strony

Już w przyszłym tygodniu, 10 września do sprzedaży trafi pierwszy tom Wielkich bohaterów Disneya -Zakwakane przygody. „Kruki i kaczki” oraz inne historii, a już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z niego. Na nich możemy znaleźć odpowiedzi na pewne nurtujące czytelników pytania, choć jeszcze pozostało sporo niewiadomych. 264-stronicowy tom możecie zamówić w przedsprzedaży m.in. na Gildii.

Po pierwsze - w tomie pojawi się świetny komiks z lat 70. Cavazzano i Pezzina - Bohater bez pamięci, który znalazł się w francuskiej edycji tego tomu, a nie pojawił się w skandynawskiej. To potwierdza, że tomy Wielkich bohaterów Disneya, serii, która będzie wydawana w co najmniej siedmiu krajach przez trzech różnych wydawców, będą bardziej lub mniej różniły między krajami. 

Po drugie - w wydaniu znajdzie się też dużo nowsza historia Gdy zakwitnie kwiat Heymansa i Gerardtsa. Biorąc pod uwagę, że wszystkie przykładowe strony pochodzą z końca tomu, a w zagranicznych wydaniach komiksy są ułożone mniej więcej chronologiczne, można się spodziewać, że w pierwszej połowie tomu będą dominować klasyczne komiksy, głównie te autorstwa Barksa, o czym pisaliśmy we wczorajszym tekście.

Po trzecie - format Wielkich bohaterów Disneya będzie dokładnie taki sam jak kolekcji Barksa i Rosy. Choć Egmont opublikował okładkę tomu w bardziej "kwadratowym" formacie i nadal nie udostępnił jej ostatecznej wersji, to przykładowe strony są w identycznym formacie jak Kaczogrodu Carla Barksa i innych podobnych serii, czyli 170 na 260 mm.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Wiadomo ile tomów docelowo ma mieć ta seria WBD?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. 20 tomów z Donaldem.
      20 tomów ze Sknerusem.
      20 tomów z Mikiem.
      W sumie 60 tomów.

      Usuń
    2. Hipotetycznie. Seria jest tworzona i będzie wydawana na zachodzie przez dobrą dekadę, więc może zostać anulowana wcześniej, jeśli ogólnie sprzedaż będzie słaba.

      Usuń
    3. Czyli biorąc pod uwagę realia- jest duże prawdopodobieństwo, że seria nie zostanie dokończona? 60 tomów to odważny projekt.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Gigant Poleca Premium" o Superkwęku to GIGANTYCZNY BUBEL!

Gigant Poleca Special 2025-03 "Halloween" - zapowiedź - De Vita, Faccini, Nucci i Kwakenstein