Kaczor Donald 2016-08 - skład - Ferarris, Ferioli + nowa seria z Młodymi Skautami

W dzisiejszym Kaczorze Donaldzie Młodzi Skauci rozpoczynają tournee po Europie w Paryżu, a w Gigancie kończą je w Berlinie? O co w tym chodzi? Egmont zaplanował serię komiksów, pierwsze 5 to 4-rzędowe komiksy, w których Młodzi Skauci odwiedzają kolejno Francję, Szkocję, Włochy, Norwegię i Niemcy, a szósty komiks to komiks z najnowszego Giganta. Czy wszystkie komiksy zostaną wydane w Polsce? Zapytaliśmy o to redakcję, czekamy na odpowiedź.

- Kraina małp - scen. Pat i Carol McGreal, rys. Maximino - 10 stron
- Postój w czasie - scen. Gorm Transgaard, rys. Miguel - 2 strony - komiks z serii Zagadki Diodaka
- Paryska gonitwa - 12 stron - komiks z serii Młodzi Skauci w Europie
- Tajemnica sejfu - rys. Ferioli - 8 stron - komiks był już w KD 1997-10 jako Tajemnica testamentu
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Kurier Kaczogrodzki nr. 63 - 1 strona

Jeżeli macie już numer to Postój w czasie nie będzie wam zbytnio pasować do reszty numeru. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie jest ściśle powiązany z 4. komiksem z europejskiego cyklu, który rozgrywa się w Norwegii.
W numerze znajduje się też olimpijski komiks Maximino, a także reprint dość dobrego komiksu Feroliego.
A za miesiąc - razem z Feriolim i Młodymi Skautami wyruszymy do Szkocji.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. "Jeżeli macie już numer to Postój w czasie nie będzie wam zbytnio pasować do reszty numeru. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie jest ściśle powiązany z 4. komiksem z europejskiego cyklu, który rozgrywa się w Norwegii." - Egmont Polska czasem mnie rozwala z tymi seriami: czasami dadzą od połowy, czasami od końca, czasami bez jakiejś części, czasami zagadki z innej częśći... Ktoś nad tym panuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba niestety nie.
   Ja rozumiem, że redakcja nie musi się nad aż tak znać, ponieważ sam musiałem przejrzeć wiele zagranicznych stron by zrozumieć, ale czy centrala Egmontu nie powinna dawać kilku słów komentarza by nie było takich wpadek.
   A z maila - redakcja postara się by były wszystkie części, ale jakoś średnio w to wierzę.

   Usuń
  2. Tak na szybko: w KD 2002 albo 2003 była jakaś seria z Myszami i Kaczkami na jakiejś wyspie, to dali bodaj 6 cześći, ale ostatniej nie (do dziś nie mogę spać po nocach bo nie wiem jak się skończyło), potem w Magazynie bodaj GOL brak drugiej części, i z 1-2 lata temu w KD seria w Alpach Jana Kruse Hansena z jedynie dwiema ostatnimi częściami. Czyli pełen wachlarz.

   Usuń
  3. Pamiętam jeszcze o podróżach w czasie Młodych Skautów, których wydano tylko 2. i 3. część (to że dalszych nie było, to aż tak złe nie było, ale 2. nawiązywała do 1.).
   Nie mówiąc, że były komiksy, których wydano tylko 1. część, a także komiksy, których wydano tylko 2. część.

   Usuń
 2. Czy na pewno chodziło o komiks ,,Postój w czasie" (Zagadki Diodaka) że nawiązuje do 4 komiksu z cyklu ,,Młodzi Skauci w Europie" ? Nie chodziło przypadkiem o komiks ,,Paryska gonitwa" ? Pytam bo komiks ,,Paryska gonitwa" jakoś wydaje się mnie być pierwszym komiksem z cyklu (brak nawiązań do innych komiksów ). Generalnie komiks był jak dla mnie średni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczytaj tą zagadkę dokładnie i się przekonasz, że ona do paryskiego komiksu nie pasuje.
   Teraz już mogę potwierdzić, nawiązuje ona do 4. części cyklu, tej które rozgrywa się w Norwegii.

   Usuń
 3. W sumie to nawet nie liczyłem żeby pasowała i myślałem że stanowi oddzielną całość a teraz widzę że nawiązuje do tego cyklu (przedtem tego nie zauważyłem ). Biorąc to pod uwagę to chyba ta zagadka nie powinna się pojawić w tym numerze KD. Tak generalnie to ja bym w ogóle nie zamieszczać Zagadek tego typu bo według mnie prawie zawsze prezentują niski poziom. Nigdy za nimi nie przepadałem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru