Kaczor Donald 2016-03 - skład - TEN-PAGER BARKSA, Ferioli

Po ponad czterech tygodniach pojawił się kolejny numer Kaczora Donalda, 2016-03, który ma okładkę Arilda Midthuna (zawsze to lepiej niż niemieckie okładki). Na dodatek jest w nim ciut więcej komiksów niż zwykle, bo 35 stron, które są naprawdę dobre, ale szkoda że pismo ma 48, a nie 64 strony. Wówczas można byłoby bez problemu powiedzieć - Kaczor Donald to pismo, które warto kupować. A tak, dobre komiksy, ale mało stron i wysoka cena, bo 9,99 zł.

- Szczęście szczęścia nie daje - rys. Ferioli - 11 stron
- Bieg narciarski - scen. Terje Nordberg, rys. Perez, Fernandez - 8 stron
- Z deszczu pod rynnę - scen. Aleksander Kirkwood, rys. Rodrqiuez - 5 stron
- Kaczki walczą na lodzie - scen. i rys. Carl Barks - 10 stron - nowe kolorowanie
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Kurier Kaczogrodzki nr. 57  - 1/2 strony

Szkoda, że wygląda na to, że numer opiera się na pierwszym i ostatnim komiksie. Co ciekawe, historycznie bardziej właściwe byłoby, gdyby ten-pager Barksa był na początku, a komiks Ferioliego na końcu. Niestety dwa środkowe komiksy wyglądają nadzwyczaj średnio, choć Nordberg jest dobrym scenarzystą i może jego komiks nie jest zły. Warty zauważenia jest fakt, że komiksy zaczynają się na 6. stronie i dzięki temu w numerze jest aż 35 stron komiksów, dobrze, ale nadal to nic w porównaniu z większą ilością stron, 16 stron więcej i KD byłby świetnym pismem.
Natomiast wiadomo jaki komiks jest gwoździem numeru -  Kaczki walczą na lodzie to pierwszy nowy ten-pager Barksa w Polsce od 2011 roku, wówczas w KD pojawił się komiks Prawda dziwniejsza od fikcji, 4 długie lata polscy czytelnicy musieli czekać na kolejny ten-pager Barksa, ale w końcu jest. Warto pokazać redakcji, że warto wydawać takie komiksy, kupując dzisiejszy numer. Oby dalej było tak samo dobrze!
A za 4 tygodnie i 1 dzień, czyli 16 marca, kolejny Kaczor Donald z okładką Midthuna. Bardzo mi się podoba, że redakcja daje jego okładki, dzięki temu, pismo z wyglądu zaczyna przypominać skandynawskie tygodniki, może kiedyś środek będzie tak samo dobry?
źródło ilustracji: materiały własne


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela