Sprzedano ponad 7 tysięcy egz. "Disney Frozen Adaptation" ! - dane o sprzedaży komiksów w USA w lutym 2015

Według danych z serwisu Comichron dotyczącej sprzedaży komiksów w lutym 2015 przez Diamond Comic Distributors (zestawienie to obejmuje prawie 100% sprzedaży zeszytówek i spory procent sprzedaży wydań zbiorczych), dystrybutora komiksów w sklepach komiksowych. Według tej listy Disney Frozen Adaptation sprzedano 7 553 egz. i dało to 226. miejsce w zestawieniu. Powiem szczerze, że wynik mnie trochę zaskoczył, ponieważ żaden komiks Disneya wydany przez Boom nie miał tak dobrego wyniku sprzedaży (tylko Duck Tales #1 przekroczyło 7 tysięcy). Jest to dość optymistyczny sygnał, ale najważniejsze dane dostaniemy w okolicach 15 maja, zawierające informacje o sprzedaży Uncle Scrooge #1 od IDW (numer ten możecie kupić jeszcze przez kilka dni na Atom Comics).
Wśród wydań zbiorczych najlepszą sprzedaż uzyskało Disney Princess Treasury, 1 497 egz., 49. miejsce, polecany przeze mnie i nie tylko Darkwing Duck - The Definitively Dangerous Edition, 1 182 egz., 78. miejsce, a Disney Pixar Treasury, 1 137 egz. i 85. miejsce. Należy jednak pamiętać, że są to dane uwzględniające tylko część sprzedaży i nie obejmujące sprzedaży przez Book Depository czy Amazon.
Chciałbym też zaznaczyć, że Disney Pixar Treasury jest średnio warte kupne, zawiera praktycznie same adaptacje, a wbrew pozorom Disney Princess Treasury to ciekawy zbiór nie tylko adaptacji, ale też różnych innych komiksów w tym serii pasków Gottfredsona z Kopciuszkiem. Niestety przez wysoki kurs dolara i mały rabat, cena tomu na Book Depository nawet używając zagranicznych IP to około 70 złotych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela