Gigant Poleca 182 "Uwolnić kaszalota" - okładka - "Moby Dick" w Polsce!

Czekaliśmy dość długo, ale wreszcie coś ruszyło, w kwietniowym Gigancie zatytułowanym Uwolnić kaszatota pojawi się, w końcu, naprawdę dobry komiks. Chodzi mi tu o 71-stronicowy komiks Moby Dick doskonałymi rysunkami Paolo Mottury, wcale nie gorszy scenariusz napisał Francesco Artibini. Według użytkowników Inducks jest to 678. komiks w historii i 4. najlepszy komiks 2013 roku. Na dodatek okładką numeru będzie jedna z ilustracji tego komiksu. Nie wiem jak wy, ale ja sądzę, że jest to jedna z najlepszych okładek Giganta w tej dekadzie.
A tom polecam zakupić wszystkim, i tym co kupują Giganta regularnie, i tym co kupują go tylko od czasu do czasu - nie zawiedziecie się.
Tom w sprzedaży od 22 kwietnia!

Komentarze

  1. Szykuje się prawdopodobnie bardzo dobry numer a na pewno bardzo dobry komiks numeru. Rysunki są wręcz bajeczne.
    Przypominają mnie trochę ten komiks: http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2945-1P
    Oby scenariusz był równie dobry (a z tego co czytałem to chyba taki jest zwłaszcza 1 połowa). No i włoska okładka. Miło :) (ostatnio była chyba jak był doubleduck).
    A co do słabości gigantów to oczywiście bywało już lepiej a według mnie to duża rola scenarzystów i rysowników. Po prostu większość ,,starszych'' było po prostu lepsze, wykonanie bardziej solidnie. Teraz (w sumie to trudno się dziwić) pomysły się trochę wyczerpują, robi się co raz krótsze komiksy (a te ,,długie'' niemiecka redakcja zbyt rzadko wybiera), które powielają istniejący już schematy nie siląc się na oryginalność. Choć może po przeczytaniu iluś tam setek/tysięcy komiksów okazuje się, że te ,,naprawdę dobre'' to tylko niewielki umałek wszystkich komiksów a reszta jest co najwyżej ,,średnia''. Nie wiem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru