Wielcy bohaterowie Disneya. Wujek Sknerus 2 "Odwieczni wrogowie" - przykładowe strony

Za mniej niż dwa tygodnie, 20 maja, do sprzedaży trafi kolejny tom cyklu Wielcy bohaterowie Disneya. Wujek Sknerus - Odwieczni wrogowie, a już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z niego. Nie są one dużym zaskoczeniem, ponieważ w dużym stopniu potwierdzają informacje, które publikowaliśmy jakiś czas temu. Cena okładkowa 384-stronicowego albumu wyniesie 109,99 zł i już można go zakupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.


Tak jak można było spodziewać, tom będzie w dużym stopniu kopią amerykańskiego wydania, które pojawiło się kilka tygodni temu. Otworzy go ponad 100 stron komiksów Barksa - Działanie działa, pierwszy komiks z Braćmi Be,  Do chrzanu, pierwszy komiks z McFajfusem, O kawałek sznurka, pierwszy komiks z Granitem, Kopalnia pieniędzy, pierwszy komiks z Dziadkiem Be, Dotyk Midasa, pierwszy komiks z Magiką i Pełny gaz, pierwszy komiks z Kwakerfellerem, Później pojawi się klasyczny komiks Scarpy z Kaczencją i Flionem - Świetlikowy biznesa także historia Roty z Velmą Vanderkwak - Prawda o dziesięciocentówce.

Najpewniej na pozostałą część tomu będą składały się m.in. komiksy Rosy, w tym prawdopodobnie  przygodowa Płynna gotówka, rocznicowy Najlepszy prezent oraz pokręceni Odwróceni, historia Andersena wydana niegdyś w Gigancie - Wyścig gigantów, opowieść Vicara z debiutem Tachiona Kometa - Kosmiczny kryminał, długi holenderski komiks - Leki nie z apteki, a także opowieść Jippesa o Magice - Obsesja. Na pewno nastąpią jakieś drobne zmiany, ale w ok. 80-90% tom będzie się właśnie tak prezentował. Co oznacza, że znajdziemy w nim co najmniej kilka fajnych komiksów, które nigdy wcześniej nie doczekały się wydania w twardej oprawie, ale niestety poza opowieścią Scarpy raczej wszystko to będą historie, które już wcześniej opublikowano w Polsce.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Dno i wodorosty. Amerykanie też odwalają nieźle. Jeszcze ostatni tom kolekcji Barksa nie wydany (15 lat!!!) a już reprintują kolesia...

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozdro dla wszyckich, którzy marudzą na reprinty w tym tomie nie Barksa ani Rosy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przecież i tak Barksa i Rosy w tym tomie bez liku, a reprint to reprint - w wydaniach twardookładkowych ich nie powinno być. A już na pewno nie powinny stanowić 95% zawartości...

      Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ale to dalej świetny prezent dla niedzielnego czytelnika - po prostu nie dla nas.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najpewniej najlepszy z dotychczasowej czwórki.
      Poprzednie miały sporo Barksa typu "mydło i powidło" (czyli w sumie nie wiadomo po co, ale w miarę pasował tematycznie), a tutaj prawdopodobnie będzie bardzo fajny zbiór debiutów złoli Sknerusa.

      Usuń
    2. Tylko czy niedzielny czytelnik kupi antologię za 100zł, czy prędzej wybierze giganta ew. megagiga na temat, który go interesuje?

      Usuń
    3. No suuuuper, skoro te reprinty są tematycznie zebrane (Sknerus vs złoczyńcy) to opłaca się wydać ponad stówę... jeszcze ze yrzy warianty okładek i karteczki do zbierania w środku...

      Usuń
    4. Pisz
      No właśnie, niedzielny czytelnik nie kupuję twardookładkowych wydań, które przecież z zasady i w zamyśle są wydaniami czysto kolekcjonerskimi.

      Usuń
    5. Kupuje.
      Dlatego 1. tom "Wielkich bohaterów Disneya" był najlepiej sprzedającym się komiksem Disneya w poprzednim roku.
      Oczywiście w dziale komiksowym, Giganty to inne nakłady.

      Usuń
    6. Pierwszy tom. Bo był pierwszy i ludzie nieczytający blogów nie wiedzieli, że to reprintowe gówno a opis na okładce zdecydowanie nie szykował ich na kolejną laurkę dla Barksa. Kolej e jak się sprzedały?

      Usuń
    7. Nie wszystkie tomy kolekcji Barks i Rosy są obecnie dostępne w sprzedaży w pierwszym obiegu. Zwracam też uwagę iż pierwszy tom kolekcji wyszedł już aż 8 lat temu a kolekcji Rosy 7 lat temu. Niby nie dużo ale też nie jakoś bardzo mało.
      Oczywiście moim zdaniem w Wielkich Bohaterach Disneya powinno być mniej reprintów komiksów Barksa i Rosy.

      Usuń
    8. U Rosy, jest obecny w sprzedaży tylko jeden tom, niestety.

      Usuń
    9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    10. W lubelskim Empiku nie ma Rosy.

      Usuń
    11. Jest Rosa, ale tylko formie WBD.

      Usuń
  5. Gdyby wcześniej nie wydali całej kolekcji Barksa i Rosy, WBD mieli by dzisiaj sens.

    OdpowiedzUsuń
  6. ,,Wielkie Reprinty Disneya"😅

    OdpowiedzUsuń
  7. "Wielkie powtórki Barksa" 😂

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

25-lecie "Coś z niczego" Kołodziejczaka i Vicara

Olesiejuk wydał tom z klasycznymi paskami o Kubusiu Puchatku!