Wielcy bohaterowie Disneya. Wujek Sknerus 2 "Odwieczni wrogowie" - przykładowe strony
Za mniej niż dwa tygodnie, 20 maja, do sprzedaży trafi kolejny tom cyklu Wielcy bohaterowie Disneya. Wujek Sknerus - Odwieczni wrogowie, a już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z niego. Nie są one dużym zaskoczeniem, ponieważ w dużym stopniu potwierdzają informacje, które publikowaliśmy jakiś czas temu. Cena okładkowa 384-stronicowego albumu wyniesie 109,99 zł i już można go zakupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Tak jak można było spodziewać, tom będzie w dużym stopniu kopią amerykańskiego wydania, które pojawiło się kilka tygodni temu. Otworzy go ponad 100 stron komiksów Barksa - Działanie działa, pierwszy komiks z Braćmi Be, Do chrzanu, pierwszy komiks z McFajfusem, O kawałek sznurka, pierwszy komiks z Granitem, Kopalnia pieniędzy, pierwszy komiks z Dziadkiem Be, Dotyk Midasa, pierwszy komiks z Magiką i Pełny gaz, pierwszy komiks z Kwakerfellerem, Później pojawi się klasyczny komiks Scarpy z Kaczencją i Flionem - Świetlikowy biznes, a także historia Roty z Velmą Vanderkwak - Prawda o dziesięciocentówce.
Najpewniej na pozostałą część tomu będą składały się m.in. komiksy Rosy, w tym prawdopodobnie przygodowa Płynna gotówka, rocznicowy Najlepszy prezent oraz pokręceni Odwróceni, historia Andersena wydana niegdyś w Gigancie - Wyścig gigantów, opowieść Vicara z debiutem Tachiona Kometa - Kosmiczny kryminał, długi holenderski komiks - Leki nie z apteki, a także opowieść Jippesa o Magice - Obsesja. Na pewno nastąpią jakieś drobne zmiany, ale w ok. 80-90% tom będzie się właśnie tak prezentował. Co oznacza, że znajdziemy w nim co najmniej kilka fajnych komiksów, które nigdy wcześniej nie doczekały się wydania w twardej oprawie, ale niestety poza opowieścią Scarpy raczej wszystko to będą historie, które już wcześniej opublikowano w Polsce.
źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont




Dno i wodorosty. Amerykanie też odwalają nieźle. Jeszcze ostatni tom kolekcji Barksa nie wydany (15 lat!!!) a już reprintują kolesia...
OdpowiedzUsuńPozdro dla wszyckich, którzy marudzą na reprinty w tym tomie nie Barksa ani Rosy.
OdpowiedzUsuńPrzecież i tak Barksa i Rosy w tym tomie bez liku, a reprint to reprint - w wydaniach twardookładkowych ich nie powinno być. A już na pewno nie powinny stanowić 95% zawartości...
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńAle to dalej świetny prezent dla niedzielnego czytelnika - po prostu nie dla nas.
OdpowiedzUsuńNajpewniej najlepszy z dotychczasowej czwórki.
UsuńPoprzednie miały sporo Barksa typu "mydło i powidło" (czyli w sumie nie wiadomo po co, ale w miarę pasował tematycznie), a tutaj prawdopodobnie będzie bardzo fajny zbiór debiutów złoli Sknerusa.
Tylko czy niedzielny czytelnik kupi antologię za 100zł, czy prędzej wybierze giganta ew. megagiga na temat, który go interesuje?
UsuńNo suuuuper, skoro te reprinty są tematycznie zebrane (Sknerus vs złoczyńcy) to opłaca się wydać ponad stówę... jeszcze ze yrzy warianty okładek i karteczki do zbierania w środku...
UsuńPisz
UsuńNo właśnie, niedzielny czytelnik nie kupuję twardookładkowych wydań, które przecież z zasady i w zamyśle są wydaniami czysto kolekcjonerskimi.
Kupuje.
UsuńDlatego 1. tom "Wielkich bohaterów Disneya" był najlepiej sprzedającym się komiksem Disneya w poprzednim roku.
Oczywiście w dziale komiksowym, Giganty to inne nakłady.
Pierwszy tom. Bo był pierwszy i ludzie nieczytający blogów nie wiedzieli, że to reprintowe gówno a opis na okładce zdecydowanie nie szykował ich na kolejną laurkę dla Barksa. Kolej e jak się sprzedały?
UsuńNie wszystkie tomy kolekcji Barks i Rosy są obecnie dostępne w sprzedaży w pierwszym obiegu. Zwracam też uwagę iż pierwszy tom kolekcji wyszedł już aż 8 lat temu a kolekcji Rosy 7 lat temu. Niby nie dużo ale też nie jakoś bardzo mało.
UsuńOczywiście moim zdaniem w Wielkich Bohaterach Disneya powinno być mniej reprintów komiksów Barksa i Rosy.
U Rosy, jest obecny w sprzedaży tylko jeden tom, niestety.
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
UsuńW lubelskim Empiku nie ma Rosy.
UsuńJest Rosa, ale tylko formie WBD.
UsuńNiestety.
UsuńGdyby wcześniej nie wydali całej kolekcji Barksa i Rosy, WBD mieli by dzisiaj sens.
OdpowiedzUsuń,,Wielkie Reprinty Disneya"😅
OdpowiedzUsuń"Wielkie powtórki Barksa" 😂
OdpowiedzUsuńI Rosy.
Usuń