Cały czas wysoko - dane o sprzedaży KD w sierpniu 2016

ZKDP udostępniło dane odnośnie sprzedaży dwutygodników (w tym Kaczora Donalda, który choć jest obecnie miesięcznikiem, to oficjalnie jest dwutygodnikiem) w sierpniu bieżącego roku.
Wynika z nich, że sierpniowy numer Kaczora Donalda (KD 2016-09) sprzedał się w 25 600 egz., a jego nakład wyniósł 39 969 egz.. Wynika z tego, że sprzedano 64,0% wydrukowanych egzemplarzy.
Jest to według mnie wynik całkiem niezły, choć trzeba zwrócić uwagę, że w wakacje pismo zwykle sprzedawało się całkiem nieźle. Trudno jednak powiedzieć jakie będą wyniki sprzedaży pisma w kolejnych miesiącach, choć szczególnie ciekawi mnie jaki był odbiór wrześniowego numeru z dość zagraconą okładką.
Dodatkowo chciałbym zauważyć, że po raz pierwszy od 2014 roku w trzech następujących po sobie miesiącach sprzedaż KD wyniosła powyżej 25 tysięcy. Oczywiście trzeba pamiętać, że wówczas pismo było dwutygodnikiem.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Niby widać tendencje wzrostową w tym roku w stosunku do 2015r. co cieszy to jednak matematyka mówi, że średnia sprzedaż jednego numeru dwutygodnika w cenie 7,99 zł przy średniej sprzedaży na granicy 19 tyś sztuk(2015r.) niż miesięcznika w cenie 9,99 zł i to nawet jeśli średnia sprzedaż jednego numeru miesięcznika wyniosłaby 30 000 (a na więcej chyba nie liczymy ). Obecnie nie jest oczywiście jakoś bardzo źle ale zawsze mogłoby być trochę lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo tego co napisałem nie jestem przekonany czy akurat powrót do formuły dwutygodnika byłby najlepszym lekiem obecnie dla KD. Wydaje mi się, że istnieją jednak lepsze (cztery możliwe drogi które mogą też występować jednocześnie : 1) lepsze komiksy 2) wieksza objętość pisma 3) wydania specjalne 4) komiksy cyfrowe ) .

   Usuń
 2. Tak jak wcześniej już pisałem wrzesień zweryfikuje te wyniki. Czy to tylko wakacyjny wzrost sprzedaży czy ogolna tendencja. Oby stała rosnąca :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela