"Bone" Jeffa Smitha w Polsce w 2017 roku! [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Na zakończonym dzisiaj Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Egmont ogłosił część zapowiedzi na przyszły rok. Jak można było się spodziewać, nic nie było o komiksach Disneya. Mimo to mamy dobrą wiadomość - w 2017 roku Egmont wyda Bone Jeffa Smitha. 1100-stronicowy humorystyczny komiks fantasy, który otrzymał wiele nagród Eisnera. Egmont wyda go w 3 tomach i w kolorze.
Dlaczego informujemy o tym komiksie? Na pewno jest to świetny komiks, można już dziś powiedzieć, że jest to klasyka komiksu humorystycznego, ale też z powodu tej wypowiedzi autora (wg Wikipedii).
A major influence on Smith was Scrooge McDuck creator Carl Barks. Alluding to Barks' influence on Bone, Smith commented, "I always wanted Uncle Scrooge to go on a longer adventure. I thought, 'Man, if you could just get a comic book of that quality, the length of say, War and Peace, or The Odyssey or something, that would be something I would love to read, and even as a kid I looked everywhere for that book, that Uncle Scrooge story that was 1,100 pages long." Another influence on Bone, and Smith's biggest influence in writing comics in general, however, is Walt Kelly.
Czyli Smith tworząc Bone'a wzorował się na komiksach Carla Barksa z wujkiem Sknerusem, a także na komiksach Kelly'ego (znanego z głównie z serii Pogo, ale też przez pewien czas tworzył komiksy Disneya). Szkoda, że te komiksy polski czytelnik zna w małym stopniu lub w ogóle.

źródło ilustracji: comicsreverything.com

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar