Wielki powrót Lucky Luke'a! [KOMIKSY DLA WSZYSTKICH]

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że z okazji 70. rocznicy powstania cyklu Wydawnictwo Egmont przygotowało restart serii "Lucky Luke".

W listopadzie na rynku pojawi się aż sześć tomów w klasycznym francuskim formacie (miękka oprawa, A4, cena 24,99 zł). Na rok 2017 planujemy kolejne 12 tomów. (...)
Seria o kowboju szybszym od własnego cienia to absolutna klasyka komiksu europejskiego. Została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926-1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku i scenariuszy do słynnych cykli komiksowych takich jak Asteriks czy Iznogud) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923-2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów. (...)

Więcej informacji o planach dotyczących serii w roku 2017 podamy podczas spotkania z redakcją Egmontu na MFKiG w Łodzi (1.X.2016). [Materiały prasowe Egmont]
Według mnie jest to wspaniała wiadomość! Lucky Luke jest kolejną serią humorystyczną dla wszystkich po Asteriksie, Przygodach Tintinach, Sisters czy Smerfach, która zostanie wydana w niedrogich albumach A4 w miękkiej oprawie. Egmont szykuje na listopad 6 albumów, oto ich tytuły i numery w serii. Nie należy się przejmować numeracją, każdy album serii jest osobną opowieścią, którą można czytać niezależnie od reszty.
32. Dyliżans (scen. Goscinny)
33. Żółtodziób (scen. Goscinny)
39. Łowca głów (scen. Goscinny)
47. Skarb Daltonów (scen. Morris i Vicq)
48. Jednoręki bandyta (scen. De Groot)
50. Sarah Bernhardt (scen. Fauche i Leturgie)

A może wkrótce w księgarniach ujrzymy jakieś komiksy Disneya?

źródło informacji oraz ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Egmont uderza w komiks jak to ty lubisz nazywać ,,dla wszystkich " : Hugo i Lucky Luke. To się chwali bo ostatnio Egmont wydawał stosunkowo niewiele komiksów europejskich skupiając się na DC i Marvelu. Co do komiksów Disneya w księgarniach : wielkie marzenie ale nie wiem czy realne.Egmont ma dwie strategie do wyboru : polepszyć już istniejące pisma dając w nich lepsze komiksy lub uderzyć w wydania specjalne. Obie opcje mało realne ale która bardziej? Prędzej w KD będzie dużo nowego Rosy,Barksa,Vicara, Roty czy prędzej Egmont wyda pojedynczy tom Kzk i Kaczogrodu? Niestety obawiam się że o ile w klasyce komiksu ,,dziecięcego " (Asteriks, Kajko i Kokosz, Lucky Luke, Hugo, Smerfy itp, Calvin i Hobbes) choć głównym targetem są dzieci to Egmont zakłada też pewną (być może sporą ) ilość czytelników dorosłych, starszych. W przypadku komiksów Disneya obawiam się że taki czytelnik nie jest brany pod uwagę jakby nie istniał a pisma z komiksami Disneya są tworzone dla co najwyżej 12 latka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze jeśli chodzi o Giganty to jest chyba lepiej bo czytelnicy starsi są brani pod uwagę. W przypadku Kaczora Donalda ma duże wątpliwości.

   Usuń
  2. Też mam podobne marzenie co do komiksów "kaczorowych".
   Jakis fajny zbiór np. z komiksami Barksa,Vicara, czy nie wspominajac o tych niepublikowanych Dona Rosy.
   Mozliwosci jest masa :) Przecież to nie musi byc jakosc jak w "Kaczogrodach".
   Tak a propo dawno temu w KD (jakos chyba w 97 lub 98r) bodajże do wygrania bylo kilka wielkich tomów -takich bordowych encyklopedii z komiksami. Marzy mi się coś takiego. Miał ktoś okazję to widziec? Albo jakieś zdjęcia posiada? :)

   Usuń
 2. nie są to zupełne nowości album pt Dyliżans był juz wydany przez Egmont w roku 1992

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela