Tak se, czyli około 19 tysięcy - dane o sprzedaży KD w październiku 2015

ZKDP  w poprzednim tygodniu opublikowało kolejne dane dotyczące sprzedaży czasopism, w tym dotyczące sprzedaży Kaczora Donalda w październiku 2015 roku, Nakład pisma w tym miesiącu wyniósł 39 900 egz., a sprzedaż wyniosła 18 791 egz., z tego wynika że procent sprzedanych egzemplarzy wyniósł 47,1%. Dane te dotyczą 21., i 22. numeru.
Drugi miesiąc z rzędu średnia sprzedaż Kaczora Donalda wyniosła około 19 tysięcy egzemplarzy, szkoda że numer halloweenowy nie podniósł sprzedaży. W porównaniu z październikiem 2014 roku jest to wynik o 2131 egz. Ogólnie widać tendencje, że w 2015 roku pismo notuje bardzo podobne wyniki jak w poprzednich latach, lecz o 2, 3 tysiące niższe. Z czego to wynika, trudno stwierdzić.
Jak wyglądała średnia sprzedaż w listopadzie? Sądzę, że bardzo podobnie ponieważ nie były to numery szczególnie reklamowane lub tez ze specjalnymi dodatkami.
Poniżej tabela z porównaniem sprzedaży miesięcznej sprzedaży w 3 pierwszych kwartałach 2015 roku
. źródło ilustracji: materiały własne, ZKDP

 Czy jutro pojawi się w kioskach Kaczor Donald? Raczej nie, ale jeżeli coś by się zmieniło, napiszemy o tym. Na razie nie wiemy od kiedy pismo przeszło na format miesięczny.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela