Walt Disney's Comics and Stories #721 (IDW) - zapowiedź

Ostatni komiks z Wielkiej czwórki, jak są nazywane DD, MM, US i WDC od czasów Gemstone, czyli Walt Disney's Comics and Stories w końcu zostanie wydany przez IDW. Jako jedyny z klasycznych tytułów będzie miał pojedynczą numerację, co oznacza, że pierwszy numer od IDW będzie numerem 721.

Walt Disney's Comics and Stories #721
Data premiery: 22 lipca 2015
Liczba stron: 48
Cena: 3,99$
Zawartość:
- The Search For the Zodiac Stone Chapter 1 of 12: The Secret Society - rys. Massimo De Vita - 29 stron - nowe kolorowanie
- Bee-wildered Banquet - rys. Al Taliaferro - 2 strony - nowe kolorowanie - pasek niedzielny
- Bet You Didn't - scen. i rys. Daan Jippes i Freddy Milton - 10 stron
- Gremlin Gus and the Widgets - scen. i rys. Walt Kelly - 2 strony

Komentarz:
Jest to moja własna opinia, ale według mnie ten numer prezentowałby się pięknie, gdyby nie jedna rzecz. Ta rzecz, to główny komiks, który będzie podzielony na 12 części. Ja rozumiem, że jest sens w wydaniu najdłuższego komiksu Disneya w historii, bo jest to naprawdę dobry komiks (znany w Polsce jako Poszukiwacze zaginionego kamienia z 28. MegaGiga), ale szybciej bym go widział w jakiś pogrubionych magazynach, albo gdyby WDC miało 64 strony. Bo wydawanie takiego komiksu w 40-stronicowym WDC, spowoduje, że przez rok jeden komiks będzie zajmował 80% miejsca przeznaczonego na komiksy, a po reszcie numeru widać, że jest wiele różnorakich komiksów (Żelibor Żuk, Gremliny, ten-pagery z Donaldem), które powinny być wydawane w WDC, a z wyżej wymienionego powodu, nie będzie mogło być ich za wiele w każdym numerze. Ale skończę narzekanie i krótko skomentuje numer. Warto ze względu na wartość historyczną (1. numer po wznowieniu), ładnie pokolorowaną 1. część komiksu o Kamieniu Zodiakalnym i 3 bardzo porządne poboczne komiksy, w tym po jednym z Żeliborem Żukiem i Gremlinem Gusem. Bardzo się cieszę, że cały komiks o Kamieniu Zodiakalnym dostanie dość ładne nowe kolorowanie, ale według mnie płacenie 48 dolarów za przyjemność posiadania całego komiksu w nim, to trochę za dużo. Ja osobiście będę kupował WDC tylko jeżeli jakiś poboczny komiks mnie zaintryguje.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Przykładowe strony:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka