Kwiecień 2015 w IDW - pierwszy numer US (komiks Scarpy)

Uncle Scrooge #1
scenariusz: Rodolfo Cimino • rysunki: Romano Scarpa • okładka: Giorgio Cavazzano, Derek Charm (SUB), Andrew Pepoy (DL) • tłumaczenie: Jonathan Gray, Joe Torcivia
FC • 48 pages • $3.99 W sklepach: 4/22/2015

Kwa! Najbogatszy bohater powraca! W "The Wrath of Gigabeagle" spotyka dużych rozmiarów robota Braci Be.
• Powracają comiesięczne komiksy Disneya od IDW
Ulubieni twórcy fanów: Romano Scarpa (legendarny włoski mistrz komiksów w Wujkiem Sknerusem), Jonathan Gray (Sonic) i wielu innych!
Ostatnia gra "
DuckTales: Remastered" przywróciła sławę Sknerusowi McKwaczowi. Zobacz dlaczego wszyscy o nim mówią.
48 pełnych akcji stron za $ 3.99!
 (na podst. inf. z previewsworld.com)

Na pewno część z was zastanawia się, dlaczego wrzuciłem aż 3 okładki. Ponieważ ten numer będzie dostępny w wielu wersjach okładkowych. IDW w 95% przypadków wydaje zwykłą wersję (w tym wypadku ilustracja Cavazzano) i wersję dla prenumeratorów (w tym wypadku Charm) (nie wiem, dlaczego tak się nazywa, ponieważ możną ją normalnie zakupić, nawet po premierze). Czasami tak jak w tym wypadku wychodzi też wersja "blank", czyli tylko z logiem. Te okładki są bez problemu dostępne i już teraz można je zamówić w Atom Comics. Poza tym IDW rozpoczyna akcje Disney Legacy, która polega, że w każdym miesiącu będzie specjalna okładka z postacią Disneya w jakiejś atrakcji z Disneylandu, taka wersja będzie dołączana za darmo do każdych 25 egz. numeru zamówionych przez sklep. W tym wypadku będzie to Adventureland i okładka Andrewa Pepoya. To czy jakikolwiek egzemplarz z taką okładką trafi do Polski, zależy od tego czy kupicie pismo, każdy zakupiony zeszyt zwiększa szanse, że polski sklep dostanie tą wersję.Komiksy w środku we wszystkich wersjach są takie same, papier na którym są wydrukowane okładki prawdopodobnie też jest wszędzie taki sam. Ja, najbardziej polecam wam kupno zwykłej wersji, ponieważ ilustracja Cavazzano jest naprawdę bardzo dobrze narysowana. Niestety okładka alternatywna Charma, wygląda, delikatnie mówiąc.
Pierwszy numer pisma będzie miał 48 stron, a każdy kolejny 40 (w tej samej cenie), trudno powiedzieć czy ilości stron są podawane wraz z okładkami czy bez. Ale tak jest to sporo więcej stron komiksów niż w komiksach Boom (28 stron wraz z okładkami za tą samą cenę). Warto też zwrócić uwagę, że oprócz nowej numeracji, w nawiasach jest podana tradycja numeracja, według której jest to 405. numer, według mnie jest to dobry pomysł, ponieważ zawsze 1. numer ma wyższą sprzedaż, a fani są zadowoleni, że została zachowana ciągłość.
Komiksem numeru będzie 27-stronicowy komiks Cimino i Scarpy The Wrath of Gigabeagle (znany w Polsce jako Złodziej z żelaza z GP 112) w tłumaczeniu Jonathana Graya, poza tym w numerze ma się pojawić komiks Scarpy Stinker, Tailor, Scrooge, and Sly w tłumaczeniu Joe'a Torcivii, niestety nie udało mi się zidentyfikować tego komiksu, jeżeli macie jakieś poszlaki co to za komiks to piszcie. Prawdopodobnie ma on od 10 do 18 stron. Nie wiemy czy w numerze pojawi się jeszcze jakiś inny, naprawdę krótki komiks, ale już teraz możemy się spodziewać sporej dawki komiksów Scarpy, być może nawet ponad 40 stron. Niestety, nie wiadomo jak wygląda sprawa z kolorowaniem (nowe czy stare, włoskie).
Czego możemy się spodziewać w kolejnych numerach pisma? Wiemy, że w 2. numerze pojawi się komiks z Granitem i Sknerusem, najpewniej jest to duński komiks. Ale czy 3-rzędowy, czy 4-rzędowy? Trudno powiedzieć. A dalej? Wiadomo tylko, że w sierpniu wyjdzie tom zbierający zawartość z pierwszych czterech numerów Uncle Scrooge, ale z tego co wiem, wydania zbiorcze IDW są dość drogie, te zbierające 4 numery często kosztują 18 dolarów, a biorąc pod uwagę, że praktycznie każdy numer Uncle Scrooge będzie zamkniętą całością, to lepiej niż wydania zbiorcze jest kupować co lepsze numery, ze szczególnym zwróceniem uwagi na 1. numer.

Jeszcze w tym tygodniu na łamach Kaczej Agencji Informacyjnej pojawi się artykuł o planach IDW związanych z innymi seriami.

http://www.atomcomics.pl/pl/searchquery/uncle+scrooge/1/phot/5?url=uncle,scrooge

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!