Gigant Mamut 32 "Niesamowite historie" - od dziś w sprzedaży - Scarpa, Andersen i Sciarrone
Dzisiaj swoją premierę ma 32. tom Giganta Mamuta - Niesamowite historie. Wydanie zawierające ponad pół tysiąca stron komiksów z kaczkami i myszami o paranormalnych wydarzeniach jest dostępne w kioskach, sklepach, ale też na Egmont.pl. Tom jest polskim odpowiednikiem marcowego Lustiges Taschenbuch Spezial.
- Okładka - rys. Andrea Freccero
- Kosmiczne dzieci - 30 stron
- Kosmiczny żart - 26 stron
- Cukierkowy Księżyc - 20 stron
- Postęp i elektryfikacja - scen. Giorgio Pezzin, rys. Romano Scarpa - reprint z MGG 18
- W kamiennym kręgu - 35 stron - reprint z GP 144
- Operacja "stwór" - 28 stron - reprint z GP 127
- Obłędny umysł - 35 stron - reprint z GP 40
- Coś się rozbiło - 1 strona
- Duch lasu - 24 strony
- Dzień niepodległości - 10 stron
- Niematerialny kaczor - 30 stron
- Kosmiczne pieniądze - 1 strona
- Historia pewnej znajomości - rys. Flemming Andersen - 35 stron - reprint z GP 15
- Kosmiczny gość - 26 stron
- Inwazja pożeraczy ciast - 12 stron
- Ręka Yeti - 18 stron
- Kosmiczna gra - 20 stron
- Kaczor w obcej skórze - 12 stron
- Światy równoległe - 40 stron - reprint z GP 118
- Próba mięty - 20 stron
- Na wyspie szczęśliwej- 28 stron
- Kuzyn nie z tej ziemi - 22 strony
Jest to dość ciekawy tom z jednego względu - spośród 22 historii zdecydowaną większość stanowią niewydane w Polsce, dość
krótkie opowieści, twórców, których ciężko zaliczyć do najsłynniejszych
scenarzystów i rysowników. Z tego powodu bardzo tylko na listę zawartości ciężko ocenić dobry, czy zły, ponieważ takie historie są często wielką
niewiadomą. Czasem wśród tego typu zapomnianych opowieści można znaleźć
prawdziwe perełki, ale zdarzają się też zdecydowanie słabsze komiksy.
Świetną historią jest na pewno wydany niegdyś w Polsce Postęp i elektryfikacja Pezzina i Scarpy. Doskonale napisana i narysowana opowieść, której morał jest niezwykle aktualny do dziś. Czytelnicy mogą sobie także przypomnieć Historię pewnej znajomości LaBana i Andersena. Niestety w wydaniu znajduje się też parę duńskich komiksów z Mikim, o których ciężko napisać cokolwiek dobrego. Trochę dziwi, patrząc na okładkę, że we wydaniu nie można znaleźć żadnego komiksu z Centralną Agencją Paranormalną.
Trochę nie na temat, ale czy to nie dziwne, że nieznana jest data dzienna urodzin Sknerusa? Nie zachowały się żadne informacje na ten temat jak np. notatki Barksa?
OdpowiedzUsuńChodzi ci o datę premiery pierwszego komiksu z Sknerusem? Takie dane były pewne w siedzibie Western Publishing, ale jest to wydawnictwo nieistniejące od lat, więc prawdopodobnie zgubiły się w mroku dziejów.
UsuńTak, chodziło o datę premiery ,,Wielkiej niedźwiedzicy". Ale to w sumie dziwne, że na Inducks jest data powstania historii.
UsuńNie jest to nic dziwnego, ponieważ daty powstania historii pochodzą z zapisków Barksa. Sam twórca jednak nie wiedział kiedy dana historia trafi do druku i sprzedaży, a informacje te posiadało jedynie Western Publishing.
UsuńWczoraj jeszcze nie było na empik.com czy bonito, ale dzisiaj już jest na tym pierwszym. :) Natomiast na bonito wczoraj tom był widoczny jako oczekujący na premierę, a dziś jest tylko jako wyszarzona "pozycja niedostępna" (pewnie właśnie ją dodają).
OdpowiedzUsuńCzyżby niemiecki Egmont planował ZAKOŃCZENIE WYDAWANIA LTB? Jest to bardzo prawdopodovne, ponieważ na stronie serii nie widnieją wciąż informacje o LTB 538, a tego typu informacje zawsze pojawiały się na tydzień przed premierą następnego tomu (w tym przypadku następny, 537 tom wyjdzie 15, więc 8 powinny pojawić się informacje). Także w sieci nie ma żadnych informacji o tymze tomie.
OdpowiedzUsuńPodobna rzecz spotkała w tym roku Lotwę, gdzie nigdzie nie ma informacji o 40 tomie DDTK, nawet na stronie lokalnego Egmontu.
Co to za bzdury piszesz? Zapowiedzi na stronie LTB zwykle są zamieszczane w dniu premiery tomu, czyli informacje o LTB 538 pojawią się 15 września, kiedy w sprzedaży pojawi się tom 537. Zresztą - okładkę 538. tomu znajdziesz w internecie, jeżeli dobrze poszukasz.
Usuń